300 tys. zł od miasta na szkolenie młodych siatkarek (FILMY)

fot. Impel Volletball
W czwartek w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Pawłowa 15 we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez miasto Wrocław i Fundację Młoda Gwardia. Tematem wiodącym spotkania było rozpoczęcie projektu Volleymania 2013 we wrocławskich szkołach podstawowych.
– Cieszymy się, że możemy współpracować przy trzecim – po Basketmanii i Footballmani – tego typu projekcie, który ma na celu promocję sportów zespołowych wśród wrocławskiej młodzieży. Bardzo dziękujemy Fundacji za cenną inicjatywę i mamy nadzieje, że dzięki naszemu wsparciu będzie się ona rozwijać i obejmować coraz większą liczbę przyszłych siatkarek i siatkarzy – powiedział Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
– Inspiracją do stworzenia Fundacji Młoda Gwardia były nowoczesne rozwiązania europejskie w sporcie młodzieżowym.  Swoją strategię działania opieramy na szerokim szkoleniu dzieci i młodzieży. Nasz zespół Impel Wrocław  czynnie uczestniczy w projektach Fundacji, a zawodniczki są wzorem dla młodych siatkarek.  Siatkówka na każdym poziomie  jest sportem, w który zaangażowane są całe rodziny. Rodzice kibicują dzieciom podczas zawodów i wspierają swoje pociechy, a całe rodziny chętnie spędzają czas kibicując na meczach zespołu Impel Wrocław – powiedział przewodniczący Rady Fundacji Grzegorz Dzik.

Michał Jaros Prezes Zarządu Fundacji przedstawił szczegółowy zakres projektu Volleymanii.

– Chciałbym, aby Fundacja Młoda Gwardia stworzyła w Polsce nową jakość szkolenia młodych siatkarek i siatkarzy w perspektywie wieloletniej. Dziś mamy dwadzieścia dwa ośrodki szkoleniowe we Wrocławiu i piętnaście na terenie Dolnego Śląska, a kolejne dołączą już we wrześniu. To wielki projekt nie tylko na skalę krajową. Tak duża szkółka siatkarska ma szanse zająć znaczące miejsce na mapie Europy. Tworząc projekty realizowane przez Fundację Młoda Gwardia chcemy działać w dwóch najważniejszych kierunkach. Przede wszystkim każdy może wziąć udział w zajęciach i rozpocząć szkolenie. Dzięki temu popularyzujemy sport, tak ważny w rozwoju dzieci i młodzieży. Jednocześnie odbywać się będzie proces wyławiania i szlifowania talentów. Chciałbym, by szkolone od najmłodszych lat zawodniczki osiągały najwyższy poziom i przynosiły Polsce chwałę, walcząc o największe trofea na świecie – podkreślił Jaros.

W projekcie wezmą udział 22 szkoły podstawowe do czerwca, a od września dołączy kolejne sześć szkół. Oprócz zajęć, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu, drużyny szkolne zmierzą się raz w miesiącu w turniejach minisiatkówki. Intencją projektu jest wzrost zainteresowania piłką siatkową na Dolnym Śląsku,  aktywizacja dzieci, a także propagowanie tej dyscypliny w świadomości wrocławian, szczególnie przed zbliżającymi się mistrzostwami Świata w 2014r.
W tym roku miasto wesprze projekt sumą 300 tys. zł. Poziom dofinansowania w roku 2014 nie jest jeszcze znany.
To informacja oficjalna. My w kuluarach porozmawialiśmy chwilę z prezesem Dzikiem i zadaliśmy kilka szybkich pytań prezydentowi Dutkiewiczowi. Wyszło ciekawie. Czekajcie cieprliwie 😉

JG/informacja prasowa

Komentuj na Facebooku

comments