Giba, Rezende, Miljković w Miliczu

fot. milicz.pl

fot. milicz.pl

Już teraz możemy z czystym sumieniem napisać, że tegoroczna Aleja Gwiazd Siatkówki w Miliczu (24 maja) będzie najważniejszym wydarzeniem siatkarskim nie tylko w regionie, ale nawet w Polsce. Swoje ręce odcisną bowiem m.in. Giba, Bernardo Rezende i Ivan Milijković. Jednym słowem: megagwiazdy.

W ubiegłym roku impreza się nie odbyła ze względu na Igrzyska Olimpijskie i związany z tym napięty terminarz. Jednak Aleja Gwiazd Siatkówki w 2013 roku powraca i to z mocnym przytupem.

Gdy patrzymy na listę siatkarskich gwiazd, które odcisną swoje dłonie, szczęka opada do samej ziemi. Brazylijczyk Giba to bez wątpienia jedna z największych gwiazd siatkówki w ostatnich latach, a do tego postać bardzo lubiana i popularna w Polsce. Ma na swoim koncie m.in. trzykrotne mistrzostwo świata, złoto IO w Atenach 2004 oraz ośmiokrotny triumf w Lidze Światowej. W Miliczu pojawi się także jego reprezentacyjny, charyzmatyczny szkoleniowiec Bernardo Rezende.

Dolny Śląsk odwiedzą jeszcze Włoch Andrea Zorzi – kiedyś trzykrotny mistrz Europy i mistrz świata z 1990 roku, który teraz nieźle sprawdza się w roli telewizyjnego eksperta oraz Serb Ivan Milijković – dwukrotny mistrz Europy (2001 i 2011) oraz mistrz olimpijski z Sydney (2000).

CZYTAJ TAKŻE: Aleja Gwiazd Siatkówki 2011

Jeśli chodzi o Polaków, to upamiętnieni zostaną Wojciech Drzyzga, jedna z polskich, brązowych medalistek IO w Meksyku 1968 oraz – pośmiertnie Arkadiusz Gołaś. Organizatorzy wciąż pracują nad tym, aby do Milicza przyjechał jeszcze prezes FIVB (Światowa Federacja Siatkówki) Ary Graça.

Jak zawsze imprezie towarzyszyć będą mecze reprezentacji Polski. Tym razem biało-czerwoni dwukrotnie (24 maja w Miliczu oraz 25 maja w Twardogórze) zmierzą się z aktualnymi mistrzami Europy Serbią. Będą to ostatnie sprawdziany siatkarzy Andrei Anastasiego przed początkiem Ligi Światowej.

Kto za tym wszystkim stoi? Brawa należą się przede wszystkim trzem osobom: burmistrzowi Milicza Pawłowi Wybierali, prezesowi Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Pawłowi Wachowiakowi oraz prezesowi PZPS Mirosławowi Przedpełskiemu.

PROGRAM

MILICZ – 24 MAJA 2013r. (piątek)
1. Odsłonięcie pamiątkowych tablic – milicki Rynek – godz. 16:00-16:45
2. Piknik Siatkarski z udziałem zawodników, trenerów i kibiców – godz. 17:00
3. Mecz pierwszych Reprezentacji męskich Polski i Serbii – godz. 18:00

TWARDOGÓRA – 25 MAJA 2013r. (sobota)
1. Drugi mecz PolskaSerbia – godz. 17:00

JG/za milicz.pl


Komentuj na Facebooku

comments