Antiga: To był bardzo dobry mecz

Stephane Antiga, fot. Kuba Atys dla PKN Orlen - nadesłane materiały prasowe

Stephane Antiga, fot. Kuba Atys dla PKN Orlen – nadesłane materiały prasowe

– Jestem zadowolony z wyniku, ale bardziej cieszy mnie dobra gra drużyny we wszystkich siatkarskich elementach – przyznał po meczu z Macedonią szkoleniowiec reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Francuz zaznaczył też, że jest bardzo zadowolony z faktu, iż Polacy ten mecz zagrali po prostu bardzo mądrze. W szczególności jeśli chodzi o atak. – Zaczęliśmy to spotkanie bardzo agresywnie na zagrywce. Cały pojedynek było dla nas bardzo dobry. Zawodnicy byli bardzo skoncentrowani. Cieszy mnie także to, że dzisiaj wszyscy gracze mogli wystąpić i chociaż odrobinę „poczuć parkiet”. Teraz koncentrujemy się już tylko na naszym następnym przeciwniku – zakończył szkoleniowiec. Na pytanie czy taka rotacja składem była zaplanowana Antiga odpowiedział, że to efektem wyniku i przebiegu spotkania.

Z kolei trener Macedonii Zharko Ristoski pogratulował naszej reprezentacji zwycięstwa i życzył jej powodzenia w spotkaniu ze Słowenią. – Polacy od początku naciskali nas swoją mocną zagrywką. Nie mieliśmy na taką grę żadnej odpowiedzi, dlatego nie byliśmy w stanie nic zrobić w tym spotkaniu. Przyjeżdżając tutaj i wiedząc jakich mamy przeciwników wiedzieliśmy, iż ten mecz może zakończyć się takim rezultatem. Teraz musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce i skupić się na zwycięstwie w pojedynku z Łotwą – stwierdził Ristoski.

W podobnym do swoich trenerów tonie wypowiadali się również kapitanowie obu reprezentacji. Michał Winiarski powiedział: – To był dobry mecz, szczególnie w zagrywce. Całe spotkanie wyszło nam perfekcyjnie. Graliśmy bardzo dobrze także w bloku, obronie i kontrataku. Jesteśmy już skupieni na naszym następnym spotkaniu.

Kapitan kadry Macedonii również pogratulował naszej reprezentacji zwycięstwa i życzył powodzenia w potyczce ze Słowenią. – Dziękuję polskim kibicom za wspaniałą atmosferę podczas spotkania. Żałuję, że nie mogliśmy pokazać wszystkiego na co nas stać, ale Polacy byli za mocni. Grałem już przeciwko najlepiej serwującym zawodnikom na świecie, takim jak Kaziyski oraz Juantorena, ale to, co reprezentacja Polski zaprezentowała dzisiaj było wręcz niesamowite. Byliśmy po prostu bezradni. Teraz musimy skupić się na tym, aby w ostatnim meczu pokonać Łotwę – zakończył Nicola Gjorgiev.

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments