Atom Trefl – Impel 0:3. Rywal pozwolił wygrać

Impel Wrocław pokonał w pierwszym meczu półfinału play-off Orlen Ligi na wyjeździe Atom Trefl Sopot 3:0 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi 1:0. Oficjalny profil wrocławskiego klubu napisał na Twitterze: „Kapitalny mecz naszych zawodniczek”. Nie dajmy się jednak zwieść – to przede wszystkim sopocianki zagrały słabo.

Pierwsze dwa sety Impel wygrał przede wszystkim po błędach rywalek. W ten sposób zdobył ponad 20 punktów (!). W trzeciej partii Atom mylił się mniej, ale wrocławianki postawiły szczelny blok. W sumie w tym elemencie miały największą przewagę: 11 do 6. Tragicznie natomiast wyglądało przyjęcie, ale to problem, który siatkarki Tore Aleksandersena mają od dłuższego czasu. 21 proc. perfekcyjnego przyjęcia w spotkaniu półfinałowym Orlen Ligi? Bez komentarza…

Różnicę robiła Frauke Frauke Dirickx. Świetnie rozgrywała, a do tego dołożyła trudną zagrywkę. Zasłużenie została MVP meczu.

Drugie spotkanie Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław w Ergo Arenie już w niedzielę, o godz. 14.45. Nawet jeśli wrocławianki przegrają, to i tak czekają je jeszcze dwa spotkania na własnym parkiecie w hali Orbita.

Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 0:3 (23:25, 26:28, 17:25)

Trefl: Leys (9), Bełcik (3), Podolec (15), Efimienko (2), Hill (1), Łukasik (5) Zenik (libero) oraz Gajewska, Molnar (11), Radulović i Pietersen

Impel: Mroczkowska (13), Kąkolewska (5), Dirickx (5), Wilson (11), Brinker (7), Kaczor (4), Pyziołek (libero) oraz Konieczna (7), Medyńska i Sieczka.

MVP: Dirickx

JG


Komentuj na Facebooku

comments