Bilety na mecze reprezentacji w Krakowie

Bilety na mistrzostwa świata w siatkówce 2014 rozejdą się szybko na mecze Polaków. Na pozostałe spotkanie początkowych faz pewnie zostaną wolne krzesełka (fot. sxc)

zdjęcie ilustacyjne (fot. sxc)

Od poniedziałku 19 maja od godziny 16.00 można kupować wejściówki na mecz reprezentacji Polski z Brazylią. Spotkanie w ramach rozgrywek Ligi Światowej rozegrane zostanie 20 czerwca w krakowskiej Arenie.

Bilety są sprzedawane na prawidłowo oznaczone miejsca, pomimo że na tę chwilę niezakończony został montaż czterech mobilnych trybun, w dwóch sektorach brakuje numeracji a w kilku innych jest ona nieprawidłowa. 26 maja dostępne będą wejściówki na krakowskie mecze pierwszej rundy wrześniowych mistrzostw świata.

Hala Kraków Arena będzie największym obiektem widowiskowo–sportowym w Polsce. Jej pojemność waha się od około 11 do 18 tysięcy miejsc, w zależności oczywiście od rodzaju odbywającej się imprezy. Trybuny na meczach siatkówki będą mogły zmieścić w okolicach 15 tysięcy kibiców.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2011 roku. Hala miała zostać oddana do użytku z końcem kwietnia tego roku, jednak przez problemy z zakończeniem budowy (chodzi tu głównie o złe rozmieszczenie siedzeń i brak ich odpowiedniej numeracji) oficjalne otwarcie zostało przesunięte na koniec maja. Pozostaje mieć nadzieję, iż tym razem termin ten zostanie dotrzymany. W Karków Arenie ma się bowiem odbyć szereg ważnych dla polskiej siatkówki imprez. Pierwszą z nich jest właśnie wspomniany już mecz Ligi Światowej z Brazylią. Następnie w połowie sierpnia (16 – 18) obiekt gościć będzie drużyny rywalizujące w Memoriale Huberta Wagnera. We wrześniu fanów siatkówki, także tych w Krakowie, czekają mecze mistrzostw świata. Dobrze by było, żeby obyło się bez organizacyjnej wpadki.

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments