Pierwsze starcie gigantów

Chemik Police - Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM - od godz. 20 w Polsacie Sport

Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport

Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport. To chyba pierwszy mecz z Chemikiem Police, w którym można by uznać Impel Wrocław za faworyta. Można by, gdyby nie kretyński terminarz i tylko jeden dzień odpoczynku między meczem w Baku, a meczem w Szczecinie, który to zresztą dzień przeznaczony był poczęci na długą podróż.

Bilans poprzednich meczów Impel Wrocław – Chemik Police [HISTORIA MECZÓW]

Przyznamy – zaskakuje nas forma mistrzyń Polski na początku sezonu. Myśleliśmy, że będzie to wyglądało słabo, bo przecież połowa drużyny z Polic była na mistrzostwach Europy i wszystkie zawodniczki wspólnie trenowały może góra z 10 dni. Tymczasem policzanki jadą po wszystkich równo, a jeszcze miały w tygodniu ten komfort, że pierwszy pojedynek w Lidze Mistrzyń rozegrały u siebie. Potem sielankowo czekały, aż Impel doczłapie się na Pomorze z dalekiego Azerbejdżanu. Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport.

Wszyscy od tygodni zadają sobie pytanie, kto ma lepszy skład – Chemik czy Impel? Impel czy Chemik? Na nasze oko to jest tak, że pierwszą szóstkę lepszą mają wrocławianki, ale jeśli chodzi o rezerwy, to chyba mocniejsze są mistrzynie Polski. Póki co ich problemem jest to, że formy nie złapała jeszcze Kolumbijka Montano, ale te przyda się na play-offy.

Z zaciekawieniem przeczytaliśmy w Przeglądzie Sportowym krótką rozmowę z Krzysztofem Jałosińskim – prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, głównego partnera klubu. Mówi on przekonany, że jego drużyna pozyskała najlepsze zawodniczki. Nam się wydaje, że tak nie jest, bo przecież w Policach chcieli Katarzynę Skowrońską-Dolatę a i ponoć Carolinę Costagrande, a tu wyszła figa z makiem. Jałosiński twierdzi, że drużyna wyciągnęła wnioski z poprzedniego sezonu, wzmocniła atak i mierzy wysoko. Może nawet w final four Ligi Mistrzyń. No, ale Impel też tak mierzy. Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport.

Przewagę doświadczenie policzanki mają pewnie na środku siatki. Tylko że ważnych meczów nie wygrywa się środkowymi, tylko skrzydłami, a poza tym Kąkolewska z Ptak też potrafią być skuteczne. Jeśli oczywiście mają swój dzień.

Wszyscy – a jakże – pytają jak zatrzymać Katarzynę Skowrońską. – Kasię można zatrzymać, pokazaliśmy to choćby w zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń, kiedy graliśmy przeciwko Rabicie Baku. Jednak otwarcie trzeba przyznać, że nie jest to łatwe. Głównie ze względu na to, że Skowrońska-Dolata w ataku bije mocno, ale i dobrze technicznie. To nie jest tak, że stawia wyłącznie na siłę – tłumaczy II trener Chemika Jakub Głuszak. Trzeba też jednak pamiętać, że groźny jest nie tylko Skowronek, ale też Hildebrand. Gra Amerykanki robi wrażenie. Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport.

Tak czy inaczej – nie możemy już doczekać się tego meczu, bo wreszcie będzie wyrównany. W ostatnich dwóch latach oba zespoły zagrały ze sobą w lidze 11 razy. Impel wygrał raz. Czas poprawić ten bilans wstydu, chociaż jesteśmy przekonani, że obie drużyny będą w tych rozgrywkach mierzyć się ze sobą w spotkaniach o wyższą stawkę. Może najwyższą.

Chemik Police – Impel TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE STREAM – od godz. 20 w Polsacie Sport

Na koniec ciekawostka – obie drużyny trenowały ze sobą kilka dni podczas okresu przygotowawczego. Były wtedy jednak w niepełnych składach.

YouTube Preview Image

Mecz Chemik Police – Impel Wrocław na OrlenLiga.pl

Orlen Liga 2015/2016

Miejsce, drużynameczepunktysety
1. Chemik Police133839:6
2. Atom Trefl Sopot133034:15
3. Tauron Banimex MKS Dąbrowa G.133034:17
4. Impel Wrocław132934:17
5. Budowlani Łódź132632:18
6. Polski Cukier Muszynianka132428:22
7. PTPS Piła132127:25
8. BKS Aluprof Bielsko Biała131521:29
9. SK bank Legionovia Legionowo13812:34
10. Pałac Bydgoszcz13716:35
11. Developres Rzeszów13411:37
12. KSZO Ostrowiec1326:39


Komentuj na Facebooku

comments