Impel może, Chemik musi [ZAPOWIEDŹ]

Finał Olren Ligi: Chemik Police - Impel Wrocław

Finał Olren Ligi: Chemik Police – Impel Wrocław

Chemik Police – Impel. Finał na który we Wrocławiu czekają przynajmniej od 28 lat. Pierwszy mecz w niedzielę o godz. 17. Gdzie będzie można mecz obejrzeć w TV? Transmisja live w Polsacie Sport News.

Chemik Police – Impel FINAŁ [TRANSMISJA LIVE, ONLINE, GDZIE W TV]

Na ten mecz we Wrocławiu wszyscy czekają przynajmniej od 1986 roku, kiedy to siatkarki Gwardii Wrocław ostatni raz zdobyły medal mistrzostw Polski. Tak jak dwa wcześniejsze – brązowy (1958, 1960). Zresztą zarówno w Chemiku Police jak i w Impelu jest kilka zawodniczek, które w dorosłą siatkówkę wchodziły właśnie w słynnej hali przy ul. Krupniczej, gdzie ubrania błyskawicznie przechodzą charakterystycznym zapachem. Wśród wrocławianek to Katarzyna Mroczkowska, Bogumiła Pyziołek i Joanna Kaczor. U rywalek Anna Werblińska i Aleksandra Krzos. To pokazuje jak ważne miejsce w historii – także tej najnowszej – ma protoplasta obecnego Impela Gwardia. To właśnie z klubem ze złotą literą „G” w herbie właściwie całe swoje siatkarskie życie związali poprzedni trener wrocławianek Rafał Błaszczyk i prezes Jacek Grabowski. Gwardia to m.in. oni. Oni to Gwardia. Przystępując do tego finału, z zielonym logiem Impela – które bezsprzecznie trzeba uznać – nie można zapomnieć o historii. Bez niej nie byłoby tego finału.

Chemik Police – Impel FINAŁ [TRANSMISJA LIVE, ONLINE, GDZIE W TV] – Polsat Sport News, Polsat Sport

Chemik Police też chce nawiązać do swoich lat świetności. Pierwsze mistrzostwo Polski Chemik Police świętował równo 20 lat temu. Drugie dołożył rok później. Trzykrotnie wtedy zdobywał także Puchar Polski (1993-1995), a potem zniknął z tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej. Wrócił w tym sezonie – z przytupem i najwyższym budżetem w lidze.

Szacuje się, że Chemik Police dysponuje ok. 12 mln zł. rocznie. Impel – chodź drugi w tej klasyfikacji – to ma „tylko” 7 mln. W finale Orlen Ligi spotkały się zatem drużyny najbardziej stabilne nie tylko sportowo, ale i finansowo i organizacyjnie.

Faworyt jest jednak – Chemik Police. Małgorzata Glinka, Katarzyna Gajgał-Anioł, Joanna Mirek, Maja Ognjenović, Ana Belica… Te nazwiska siatkarek Chemika Police porażają,bo przecież Impel ma w swoim składzie nie tylko stare wygi, ale też młode Dorotę Medyńską czy Agnieszkę Kąkolewską, dla której to pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce! Wrocławianki nie mają jednak nic do stracenia w starciu z Chemikiem Police. Swoje już wygrały – mają srebro i Ligę Mistrzyń. One mogą wygrać finał Orlen Ligi. Chemik Police musi.

Chemik Police – Impel FINAŁ [TRANSMISJA LIVE, ONLINE, GDZIE W TV]

Chemik Police – Impel Wrocław, finał Orlen Ligi (dwa pierwsze mecze, rywalizacja toczy się do trzech wygranych)
Niedziela, godz. 17, Polsat Sport News
Poniedziałek, godz. 20.30, Polsat Sport

Jakub Guder


Komentuj na Facebooku

comments