Cuprum znów trenuje!

fot.ks.cuprum.pl

fot.ks.cuprum.pl

W poniedziałek drużyna Cuprum Lubin wznowiła treningi przed nadchodzącym sezonem siatkarskiej Plus Ligi. W składzie „miedziowych” znalazło się na razie zaledwie kilku zawodników. 

Do cyklu przygotowawczego ekipa z Lubina przystąpiła w mocno okrojonym składzie. Na pierwszych zajęciach pojawili się: Maciej Gorzkiewicz, Adam Michalski, Dawid Gunia, Mateusz Malinowski, Paweł Rusek i Marcin Kryś.

Z zespołem nie trenują jeszcze między innymi reprezentanci Polski: Marcin Możdżonek, Wojciech Włodarczyk oraz Szymon Romać. Ten ostatni do kolegów dołączy pod koniec sierpnia po zakończeniu zmagań w Lidze Europejskiej i krótkich wakacjach. Nie wiadomo kiedy do Lubina przybędą trzej kadrowicze Stephane’a Antigi. Póki co zostali powołani do składu na Memoriał Wagnera, lecz niewykluczone, że wezmą udział także w Pucharze Świata oraz mistrzostwach Europy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku trzech innych siatkarzy. Marcus Boehme, Keith Pupart i Robert Taht powrócą do treningów z Cuprum zapewne dopiero po ME.

Oprócz wielu kluczowych zawodników w poniedziałek zabrakło także pierwszego trenera Cuprum. Gheorghe Cretu, który oprócz „miedziowych” prowadzi także reprezentację Estonii przebywa obecnie na zgrupowaniu. Nadzór nad pierwszą częścią przedsezonowych przygotowań sprawować będą drugi trener Daniele Capriotti oraz trener przygotowania fizycznego Mirko Fasini.

W planach siatkarzy z Lubina są treningi na własnych obiektach oraz mecze sparingowe. W tym momencie pewny jest udział drużyny w I Memoriale Jana Rutyńskiego, gdzie zmierzy się między innymi z reprezentacją Estonii.

Pierwszy mecz Cuprum w Plus Lidze odbędzie się 30 października. Rywalem AZS Politechnika Warszawska.

MG


Komentuj na Facebooku

comments