Dirickx i Medyńska odchodzą z Impela

fot. http://sporza.be/

fot. http://sporza.be/

Frauke Dirickx w przyszłym sezonie nie będzie grała w Impelu Wrocław. Belgijka podpisała roczną umowę z mistrzem Włoch drużyną River Volley Piacenza (Rebecchi Nordmeccanica Piacenza). Dotychczasowa libero wrocławianek Dorota Medyńska zagra natomiast w kolejnym sezonie w Budowlanych Łódź.

– Otrzymałam bardzo dobrą ofertę, poza tym chciałam wrócić do gry we Włoszech. Klub nie ma problemów finansowych, słyszałam co prawda o kłopotach związanych z halą i kontaktach z miastem, ale otrzymałam zapewnienie, że opłaty będą terminowe – powiedziała Belgijka portalowi sporza.be.

– Bardzo się cieszę, że w drużynie są dwie inne reprezentantki Belgii –  Van Hecke i Liesbet Vindevoghel. Dobrze się rozumiemy. Trener Alessandro Chiappini ma dobre wyniki i jest do tego bardzo ambitny – dodała Dirickx.

Włoski klub póki co nie potwierdził jeszcze oficjalnie transferu.

O tym, że Medyńska zagra w Budowlanych poinformował łódzki klub. Kolejnymi siatkarkami gotowymi na wyprowadzkę z Wrocławia są środkowe Makare Wilson i Kristen Dozier. Gdy napisaliśmy na Twitterze, że ta ostatnia prawdopodobnie opuści zespół, siatkarka dodała nasz post do ulubionych. Coś jest zatem na rzeczy.

Femke Stoltenborg, fot. fivb.org

Femke Stoltenborg, fot. fivb.org

Kto zastąpi Medyńską i Dirickx?
Jeśli wierzyć giełdzie transferowej Strefy Siatkówki do Wrocławia miałaby trafić 23-letnia holenderska rozgrywająca Femke Stoltenborg, która ostatnio grała w niemieckiej Alemannii Aachen. Występuje też w reprezentacji „Pomarańczowych”. Nową libero miałaby być Agata Sawicka z Chemika Police. Całkiem dobry wybór.

Wrocławski klub zaprzeczył jednak, że jest zainteresowany pozyskaniem Włoszki Lucii Bosetti. Być może Impel będzie chciał zatrudnić Niemkę polskiego pochodzenia Małgorzatę Korzuch. To o tyle korzystne rozwiązanie, że Kożuch mogłaby grać u nas jako Polka i zwolniłaby w ten sposób miejsca dla jednej siatkarki z zagranicy. Mówi się jednak, że w tej chwili bliżej jest przejścia do brazylijskiego Molico/Nestle Osasco.

Jakub Guder


Komentuj na Facebooku

comments