Duński finał na stadionie (FILM)

Stadion Parken - to tu rozegrany zostanie finał (fot. Wikipedia)

Stadion Parken – to tu rozegrany zostanie finał (fot. Wikipedia)

My cały czas zastanawiamy się, czy mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce 2014 rozegrać na Stadionie Narodowym w Warszawie, a Duńczycy już dawno postanowili, że finał mistrzostw Europy 2013, których – wraz z Polską – są współgospodarzem, rozegrany zostanie na piłkarskim stadionie Parken. Trzeba przy tym zaznaczyć, że obiekt nie ma zasuwanego dachu.

Te mistrzostwa do ewenement, bo do niedawna jeszcze nie wiedzieliśmy, że Duńczycy grają w siatkówkę. Tymczasem nie dość, że grają, to jeszcze będę mieli u siebie półfinały i finał siatkarskich mistrzostw Europy. W najbliższym czasie napiszemy coś więcej o tej zbliżającej się wielkimi krokami imprezie, a tak na gorąco sprawdziliśmy, czy są jeszcze bilety na finał na Parken.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 100 krajów pokaże ME w siatkówce (LISTA PAŃSTW)

BILETY NA FINAL FOUR

Jeśli chodzi o bilety weekendowe na Final Four (oba półfinały, finał i mecz o 3. miejsce – 28 i 29 września) poprzez duńską stronę mistrzostw można kupić wejściówki jeszcze we wszystkich kategoriach. Najtańsze kosztują 40 euro (295 koron duńskich), a potem kolejno 60, 80, 100 i 120. Boisko będzie usytuowane wzdłuż trybuny tradycyjnie znajdującej się za bramką. W decydującą batalię o złoto ma zobaczyć ok. 20 tys. fanów.

parken ff weekend

Gdyby ktoś chciał kupić bilety na sobotnie półfinały, to dostępne są tylko te w kategoriach 5. (27 euro), 4. (34 euro) i 3. (47 euro).

Wejściówki na finał i mecz o 3. miejsce (29.09) kosztują tyle samo i wolne są miejsca w tych samych kategoriach, ale jest ich już mniej.

Bilety dla dzieci do 13 roku życia są tańsze.

Szczegóły na całkiem dobrej stronie internetowej http://www.eurovolley2013.dk/index.php/en/ Tam też bez większych problemów znajdziemy link do serwisu, w którym można zamówić bilety. Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

W lutym w sprzedaży było 2000 wejściówek przeznaczonych tylko dla polskich kibiców, które rozprowadzał PZPS.

CZYTAJ TAKŻE: Liga Światowa 2013 – kadry zespołów

JAK SIĘ DOSTAĆ Z WROCŁAWIA

Kopenhagę obsługują dwa lotniska: Kopenhaga-Kastrup (tuż pod miastem) oraz szwedzkie Malmö (ok. 70 km od Parken – mapka). W tym drugim przypadku jest dalej, ale na trasie Wrocław – Malmö latają tanie linie lotnicze Ryanair. Wylot w czwartek 26.09 a powrót we wtorek 1.10 to trochę ponad 350 zł. (bez bagażu). Jeśli skorzystamy z linii lotniczych SAS na rejsie Wrocław – Kopenhaga, to musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 800-900 zł w zależności od dat wylotu i powrotu (w cenę wliczony jest bagaż 23 kg.)

malmo - parken

Jakub Guder


Komentuj na Facebooku

comments