Dwie Impelki w kadrze

Piotr Makowski (fot. Zorro2212 - Wikipedia)

Piotr Makowski (fot. Zorro2212 – Wikipedia)

Trener reprezentacji Polski kobiet podał skład kadry na sezon 2014. Znalazły się w nim dwie zawodniczki finalisty ORLEN Ligi Impel Wrocław – libero Dorota Medyńska i środkowa Agnieszka Kąkolewska.

Szeroka kadra liczy 22 zawodniczki. Pomimo braku naszej ekipy w tegorocznych mistrzostwach świata kobiet, siatkarki trenera Makowskiego będą miały bardzo pracowity sezon. Już w maju zagrają w dwóch turniejach eliminacyjnych do najważniejszej przyszłorocznej imprezy, jaką będą mistrzostwa Europy. 25 lipca zawodniczki rozpoczną rywalizację w drugiej dywizji World Grand Prix siatkarek, która zakończy się turniejem Final Four w Koszalinie (oczywiście z udziałem reprezentantek Polski). Panie rozegrają także mecze w ramach Ligi Europejskiej.

W kadrze od nieudanego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata zaszły spore zmiany. Pojawiło się kilka młodych zawodniczek, które do tej pory nie miały okazji do występów w seniorskiej reprezentacji Polski. Brakuje za to kilku bardzo doświadczonych siatkarek, między innymi libero Marioli Zenik i Pauliny Maj, środkowych Katarzyny Gajgał–Anioł i Eleonory Dziękiewicz oraz dotychczasowych gwiazd drużyny: Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty, Anny Werblińskiej a także  Małgorzaty Glinki–Mogentale.

CZYTAJ TAKŻE. Mroczkowska: Kadra? To bardzo kuszące

Kadra reprezentacji na rok 2014:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Izabela Bełcik, Emilia Kajzer, Joanna Wołosz

Atakujące: Izabela Kowalińska, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska

Przyjmujące: Magdalena Damaske, Klaudia Kaczorowska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Elżbieta Skowrońska, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Agnieszka Kąkolewska, Kornelia Moskwa, Katarzyna Połeć, Maja Tokarska

Libero: Agata Durajczyk, Anna Korabiec, Dorota Medyńska

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments