Dziś losowanie PP

Losowanie finału Pucharu Polski w siatkówce Wrocław 2016. Dziś o godz. 15 poznamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Turniej finałowy rozegrany zostanie od 5 do 7 lutego we wrocławskiej hali Orbita.

Przez gęste sito eliminacji do turnieju finałowego mogły dostać się tylko dwa zespoły. Najlepsi okazali się I-ligowcy: SMS Spała oraz GKS Katowice. Z urzędy miejsce w ośmioosobowym finale zapewnionych miało sześć pierwszych ekip Plus Ligi po pierwszej rundzie, czyli po rozegraniu 13 meczów.

Walka o dwa ostatnie miejsca trwała do samego końca. Ostatecznie we Wrocławiu zobaczymy ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Skrę Bełchatów, Asseco Resovię Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk, Czarnych Radom oraz Jastrzębski Węgiel.

W dzisiejszym losowaniu cztery pierwsze ekipy (ZAKSA, Skra, Resovia i Lotos Trefl) będą rozstawione. Do nich dolosowane zostaną cztery pozostałe ekipy.

Ćwierćfinały rozeegane zostaną w piątek 5 lutego, półfinały w sobotę 6 lutego, a finał w niedzielę 7 lutego.

– Zapowiada się atrakcyjny turniej – mówi mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski, który weźmie udział w losowaniu. – Puchar Polski jest imprezą emocjonującą, interesującą oraz bardzo wyczerpującą. Żeby zdobyć trofeum trzeba wygrać trzy ciężkie mecze. Porażki nie da się naprawić tak jak w play offach – dodaje.

Mistrz olimpijski i świata z ogromnym zainteresowaniem czeka na występ młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze Spały. – W tej drużynie grają mistrzowie świata kadetów. Na pewno dla nich będzie to największe wyzwanie w karierze – stwierdza.

Losowanie rozpocznie się dziś, w środę o godz. 15. Relację na żywo będzie można śledzić na www.plusliga.pl praz na Wirtualnej Polsce.


Komentuj na Facebooku

comments