Gdzie MŚ 2018? [SONDA]

Zanim się zapewne na dobre zorientowaliście, to do kolejnych mistrzostwo świata siatkarzy zostały zaledwie… trzy lata i trzy miesiące. Przypominamy, że na prowadzeniu w wyścigu po ich organizację jest w tej chwili Rosja.

Po sukcesie mistrzostw w Polsce chętnych jest kilkoro. Argentyna najlepsze siatkarskie drużyny gościła do tej pory dwukrotnie – w 1982 i 2002 roku. Podczas tej pierwszej imprezy wywalczyła brązowy medal, jedyny jak na razie krążek na tej imprezie. Bułgarzy mistrzostw nigdy nie mieli, ale za to mają aż pięć medali (srebrny i cztery brązowe). Katar jest siatkarską pustynią, ale ma niewyobrażalną górę petrodolarów, a zatem regularnie organizuje klubowe mistrzostwa świata, zrobi sobie mistrzostw świata w piłce nożnej, ostatnio gościł mistrzostwa świata w piłce ręcznej i nawet na tę okazję kupił sobie drużynę. Szejków stać nawet na to, żeby Mariusza Wlazłego zatrudnić na dwa mecze w klubie Al-Arabi. A pieniądze mogą być ważną kwestią dla międzynarodowej federacji (FIVB).

Kto powinien zorganizować MŚ 2018?

View Results

Loading ... Loading ...

Póki co jednak w wyścigu po MŚ 2018 prowadzi Rosja, co przyznał szef FIVB Ary Graca. – To jest odpowiedni czas, aby Rosja zorganizowała wielki turniej siatkówki. O prawo organizacji turnieju w 2018 roku ubiegają się również Katar i Argentyna, ale moim zdaniem jest to najlepszy kandydat. Mają wszystko, czego potrzeba łącznie z zapleczem – powiedział Brazylijczyk, cytowany przez portal rsport.ru. Dodał także, że polityka nie ma tu znaczenia i należy ją oddzielić od sportu, a Rosja „może i powinna przeprowadzać duże zawody”. To już poważna deklaracje. Jedyną przeszkodą mogą okazać się finanse. Nasi wschodni sąsiedzi w 2018 roku organizują MŚ w piłce nożnej i ze względu kryzysy ekonomicznego ostatnio musieli zmniejszyć budżet na tę imprezę.

Rosyjska federacja siatkarska zapowiedziała, że nie stać ją na samodzielne zrobienie imprezy i będzie liczyła na pomoc ministerstwa i rządu.

Pamiętajcie – jak coś nie wyjdzie, to zawsze awaryjnie może to wziąć Polska.


Komentuj na Facebooku

comments