Gwardia szuka trenera

Mariusz Żebrowski, fot. Maciej Lulko - nadesłane materiały prasowe Gwardii Wrocław

Mariusz Żebrowski, fot. Maciej Lulko – nadesłane materiały prasowe Gwardii Wrocław

Jeszcze tylko dziś Gwardia Wrocław przyjmuje wnioski w konkursie na stanowiska trenera I zespołu.

Gwardia Wrocław w zakończonym sezonie II ligi zajęła ósme miejsce. Chociaż to bardzo młody zespół, to jednak wynik był zdecydowanie poniżej oczekiwań i klub pożegnał się z dotychczasowym trenerem Tomaszem Pajorem, ogłaszając jednocześnie konkurs na jego następcę.

Dotychczas o obsadzie funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny decydował właściwie jednoosobowo prezes Mariusz Żebrowski. Teraz postanowił, że wyboru powinni dokonać ludzie, którzy – jak sam mówi – z całą pewnością lepiej znają się na siatkówce niż on. Powołał zatem komisję w skład której weszli m.in. Ireneszu Mazur – były mistrz Polski z Gwardią jako zawodnik, a w przeszłości m.in. trener tego zespołu, ale też reprezentacji kobiet oraz Władysław Pałaszewski, legendarny szkoleniowiec z Krupniczej, który w latach 1980-1982 trzykrotnie doprowadził ten zespół do mistrzostwa Polski. Skład tego gremium uzupełniają Andrzej Skałecki oraz dr Edward Superlak.

Wymagania dla kandydatów? Specjalistyczne wykształcenie pozwalające na uzyskanie wymaganych licencji od PZPS oraz minimum pięcioletnie doświadczenie pracy w siatkówce.

W klubie mówią, że nie zamykają drogi nikomu – nawet tym trenerom, którzy jeszcze niedawno Gwardię prowadzili, czyli wspomnianemu Pajorowi, ale też na przykład Piotrowi Lebiodzie. Oczywiście w teorii może przyjść ktoś spoza środowiska Gwardii, a nawet spoza Wrocławia. W praktyce jednak taka osoba nie może raczej liczyć na jakieś pokaźne zarobki czy wynajem mieszkania przez klub. Zakładamy zatem, że to będzie raczej ktoś znany we wrocławskim środowisku siatkówki.

Jeśli interesują Was szczegóły ogłoszonego konkursu, to odsyłamy na stronę Gwardii.


Komentuj na Facebooku

comments