Ile zarabia Skowrońska-Dolata?

Ile zarabia Katarzyna Skowrońska?

Ile zarabia Katarzyna Skowrońska?

Ile zarabia Katarzyna Skowrońska-Dolata w Impelu? Jeśli zadajecie sobie to pytanie, to zrobiliśmy mały research i tak mniej więcej ustaliliśmy ile inkasuje nasza gwiazda.

No cóż – w kontrakt nie zaglądaliśmy, ale wiemy, że Chemik Police zaproponował jej więcej. Możemy szacować – całkiem prawdopodobnie – ile Skowronek kasuje za sezon. Oprzemy się na kilku danych z przeszłości. Super Express co roku publikuje „Złotą setkę” – ranking stu najlepiej zarabiających polskich sportowców. Podając dane za rok 2013 tabloid napisał, że Skowronek ze sezon w chińskim Evergrande Volleyball inkasował około 500 tys. euro za sezon, a w Azerbejdżanie nawet o połowę więcej – czyli jakieś 750 tys. euro za rok grania. Całkiem nieźle. Gazeta oszacowała zarobki pięknej siatkarki na 2,8 mln zł rocznie, co dało jej 25. pozycję w rankingu.  Rzeklibyśmy – godnie!

Katarzyna Skorupa grając w Rabicie Baku mogła liczyć na 300 tys. euro za sezon (71. miejsce w zestawieniu), a Małgorzana Glinka w Chemiku Police na nie więcej niż 200 tys. euro za sezon.

Idźmy dalej. W 2008 roku najbardziej znany w Polsce menadżer siatkarki Andrzej Grzyb stwierdził, że najlepsze zawodniczki zarabiają u nas w lidze ok. 100 tys. euro za sezon. No może do 120 tys.

W 2012 roku portal trojmiasto.sport.pl ujawnił zarobki trzech gwiazd Atomu Trefla Sopot. Małgorzata Kożuch miała inkasować 790 tys. zł za sezon, Megan Hodge 660 tys. zł, a Neriman Ozsoy jakieś 520 tys. zł za rok gry. No i jeszcze Debby Stam-Pilon dostawała jakieś 700 tys. zł. Oczywiście plus bonusy – samochód czy mieszkanie. Wszystkie zawodniczki pieniądze dostawały w euro, co z jednej strony jest oczywiste, z drugiej – ryzykowne. Każda zmiana kursu obcej waluty powoduje bowiem zawirowania w klubowym budżecie.

Naszym zdaniem zatem Katarzyna Skowrońska-Dolata zarabia w Impelu najmniej jakieś 130-140 tys. euro za sezon, ale nie więcej niż 200 tys., bo tyle maksymalnie może zaoferować Chemik Police, dysponujący wciąż większym budżetem.

Do tego oczywiście trzeba dodać różne bonusy. Klub wynajmuje jej m.in. mieszkanie i może nie jest to 200-metrowy apartament, ale warunki są zapewne godne. Do tego dochodzi samochód do dyspozycji, ale tu akurat Impel współpracuje z firmą Mirosław Wróbel Mercedes Benz, która zapewnia auta.

Dlaczego Katarzyna Skowrońska chciała zarabiać mniej?

Jeśli ktoś dobrze liczy, to oczywiście można się zastanawiać, dlaczego Skowrońska wybrała Wrocław, skoro miała pewnie kilka innych propozycji, dzięki którym inkasowałaby dwa, trzy razy więcej. No cóż – ona chyba rzeczywiście lubi wyzwania i dla niej zdobycie mistrzostwa Polski (którego nie ma), jest celem, który chce osiągnąć. Do tego doszła wieloletnia znajomość z prezesem Jackiem Grabowskim. Te postacie łączy też oczywiście mąż Skowrońskiej i agent siatkarki Jakub Dolata, pracujący na co dzień dla agencji Top Volley. Jak widać kasa (jeszcze) nie zawsze jest najważniejsza.

Ile zarabia Katarzyna Skowrońska?

 


Komentuj na Facebooku

comments