Impel skazany na porażkę?

Finał Olren Ligi: Chemik Police - Impel Wrocław

Chemik Police – Impel Wrocław

Impel Wrocław – Chemik Police [TRANSMISJA, GDZIE w TV, ONLINE, STREAM, 30.12.2014] to niby pojedynek wicemistrza Polski z mistrzem, ale obie drużyny w tym sezonie grają zgoła inaczej. Gdy do tego dodać problemy z kontuzjami Impela, to faworyt tego meczu rysuje się jeden.

Impel Wrocław – Chemik Police [TRANSMISJA, GDZIE w TV, ONLINE, STREAM, 30.12.2014]

Trzeba uczciwie przyznać, że w tym sezonie Impel Wrocław od Chemika Police dzieli chyba jeszcze więcej, niż rok temu. Obie drużyny są na przeciwległych biegunach w Lidze Mistrzyń i chociaż w Orlen Lidze wrocławianki wciąż są w czołówce, to jednak ich gra wciąż wygląda bardzo niepewnie.

Gra to jedno. Drugą sprawą są kontuzje. Impel Wrocław ma krótszą ławkę rezerwowych niż Chemik Police. To jeden uraz może do zera ograniczyć pole manewru sztabu szkoleniowego. I tak – na początku sezonu z powodu urazu barku wypadła Anita Kwiatkowska. Efekt: nie było zmienniczki dla Joanny Kaczor. Drugi raz poza zespołem jest Magda Gryka i trzeba było na szybko poszukać nowej rozgrywającej. Wreszcie przez ostatnie dni złamany paliczek w palcu wskazującym prawej ręki leczyła Agata Sawicka. W spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz trzeba byłą ją awaryjnie zastąpić Mirą Topić i w ten sposób jedyną rezerwową przyjmującą była młodziutka Anna Grejman, która cały poprzedni sezon w Policach właściwie nie grała. Impel Wrocław cały czas ma też tylko trzy środkowa.

Co do Sawickiej – niewykluczone, że we wtorek pojawi się na parkiecie. To istotna informacja, bo do tej pory to była chyba jedna z najlepszych nowych siatkarek Impela Wrocław. Decyzję podejmą jednak trenerzy po kolejnych treningach.

W niedzielę we Wrocławiu zameldowała się także nowa rozgrywająca Impela Wrocław Jenna Hagglund. Amerykanka leciała z Cincinnati przez Chicago na Dolny Śląsk. Pierwszy raz z koleżankami ma trenować w poniedziałek w południe w Orbicie. Teoretycznie będzie gotowa do gry, ale w praktyce trudno ją traktować poważnie po jednych zajęciach z zespołem.

Gdzie obejrzeć mecz Impel – Chemik?
Mecz Impel Wrocław – Chemik Police [TRANSMISJA, GDZIE w TV, ONLINE, STREAM, RELACJA 30.12.2014] – meczu nie pokaże Polsat Sport, ani żadna inna telewizja. Wynik będzie można śledzić na profilu Impela na Facebooku oraz m.in. na stronie Orlen Ligi.

Relacja Facebook – https://www.facebook.com/ImpelWroclaw
Relacja Orlen Ligi – http://www.orlenliga.pl/games/id/4288


Komentuj na Facebooku

comments