Impel zgodnie z planem

Kibice Impela Wrocław (fot. Filip Susmanek, Impel - nadesłane materiały prasowe)

Kibice Impela Wrocław (fot. Filip Susmanek, Impel – nadesłane materiały prasowe)

Impel – KSZO Ostrowiec 3:0 RELACJA WYNIK (25:16, 25:12, 25:18). Impel Wrocław na inaugurację Orlen Ligi pewnie pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ten mecz był uroczystym pożegnaniem Katarzyny Mroczkowskiej, która kończy karierę.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:16, 25:12, 25:18)

MVP: Kristin Hildebrand

Impel: Kossanyiova (11), Ptak (5), Hildebrand (11), Sikorska (8), Radecka (5), Skowrońska-Dolata (13), Durr (libero) oraz Piśla (2), Kaczor (1) i Gryka.

KSZO: Bednarek (2), Ściurka (4), Szpak (2), Dybek (5), Piotrowska (5), Szczygioł (11), Bulbak (libero) oraz Brzóska, Mielczarek, Polak, Korabiec (libero) i Pieczka (1)

Jeśli ktoś spodziewał się, że trener Nicola Negro od razu pośle w bój najlepsze, co Impel ma, to się rozczarował. Obchodzące w czwartek 35. urodziny Carolina Costagrande usiadła na trybunach. W jej miejsce w pierwszej szóstce pojawiła się za to młoda (ładna) Czeszka  Andrea Kossanyiova. Większą niespodzianką było to, że w pierwszej szóstce nie znalazła się Agnieszką Kąkolewska. Zastąpiła ją nowa w składzie siatkarka – 22-letnia Aleksandra Sikorska. Tym samym w wyjściowym składzie Impelek nie było ani jednej siatkarki z poprzedniego sezonu.
Impel – KSZO Ostrowiec 3:0 RELACJA WYNIK

(fot. JG)

(fot. JG)

Początek w wykonaniu wrocławianek był dość nerwowy. Widać było jeszcze brak zgrania i an pierwszej przerwie technicznej 8:7 dość niespodziewanie prowadziły przyjezdne. Grały ambitnie, a gospodynie prezentowały im kolejne punkty. Przy wyniku 10:12 trener Negro zdecydował się na pierwszy czas. Wrocławianki nie potrafiły jednak na skrzydle powstrzymać Sandry Szczygioł. Straty zaczęły odrabiać, gdy na zagrywkę weszła Hildebrand – z 11:13 zrobiło się 16:13, co skutecznie odebrało ochotę do gry KSZO. Amerykanka dalej serwowała, a Impel powiększał przewagę. Ostatecznie wygrał 25:16.
Impel – KSZO Ostrowiec 3:0 RELACJA WYNIK

O drugim secie doprawdy nie warto pisać – Impel złapał luz, KSZO się zestresował i to była demolka, gra na jedną siatkę. Efekt 25:12 i 2:0.

Mimo tak dużej przewagi Nicola Negro nie miał zamiaru nic zmieniać. Chciał wygrać jak najwyżej się da. Impel zaczął trzecią odsłonę od 5:1. Dobrze zagrywała Milena Radecka, bardzo pewnie w ataku wyglądała młoda Czeszka Kossanyiova. Oczywiście nie musimy mówić, że swoje robiła Skowrońska.
Gdy wydawało się, że gospodynie mają wszystko  pod kontrolą KSZO odrobiło straty i na pierwszej przerwie technicznej siatkarki trenera Dariusza Parkitnego przegrywały tylko jednym oczkiem. Impelki przyspieszyły przed drugą przerwą techniczną (16:13). Na ostatnie piłki pojawiły się na parkiecie kapitan Joanna Kaczor oraz druga rozgrywająca Magda Gryka. Impel wygrał 25:18, a cały mecz 3:0.

Do miłej uroczystości doszło w przerwie po pierwszym secie. Oficjalnie pożegnano Katarzynę Mroczkowską, która zdecydowała się zakończyć swoją karierę sportową. Uściskali ją prezes Jacek Grabowski, wiceprezes Mariusz Ptak, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak oraz Józef Biegaj, jeden z prezesów Impel SA, sponsora tytularnego klubu. – To był dla mnie zaszczyt i przyjemność z takimi ludźmi i kibicami reprezentować ten klub – powiedziała Gazi, a pod sufitem Orbity zawisła wielką koszulka z numerem 2, z którym grała siatkarka. Będzie jej brakować…

Impel – KSZO Ostrowiec 3:0 RELACJA WYNIK

Nasz Twitter – https://twitter.com/WroclawSiatka


Komentuj na Facebooku

comments