Impel ma nowego trenera. Z Norwegii!


Norweg Tore Aleksandersen został nowym trenerem Impela Wrocław. Szkoleniowiec podpisał 2 stycznia umowę z klubem i jutro poprowadzi pierwsze zajęcia z siatkarkami. Dziś jedynie się z nimi przywitał.


Tore Aleksandersen jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Finlandii. W swojej klubowej karierze zdobył mistrzostwo USA z zespołem Minnesota Chill, dwukrotnie czempionat Bundesligi i Puchar Niemiec z zespołem Schweriner S.C. W swoim dorobku posiada także wicemistrzostwo i dwa brązowe medale mistrzostw Niemiec oraz złoty medal w Norwegii. Przez lata swój warsztat trenerski rozwijał w USA, Japonii, Chinach i Brazylii, pod okiem takich trenerów jak Arie Selinger, Jenny Lang Ping, Ze Roberto, Toshi Yoshida, Daniele Bagnoli oraz Satoshi Matsunaga.


– Jestem zadowolony, że udało nam się podpisać kontrakt z Tore Aleksandersenem. Trener Aleksandersen pracował z wieloma utytułowanymi siatkarkami i zdobywał doświadczenie u najlepszych trenerów. Wiem, że wcześniej radził sobie w trudnych sytuacjach i wierzę, że we Wrocławiu także odniesie sukces –  skomentował na łamach oficjalnej strony Impela prezes Jacek Grabowski.

Aleksandersen poprowadzi zespół Impela Wrocław już w najbliższym meczu ligowym przeciwko AZS-owi Białystok. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 5 stycznia o godzinie 17 w hali Orbita.


Komentuj na Facebooku

comments