Impel – MKS. Komu brąz?

Impel Wrocław - Chemik Police, 24.01.2016, fot. Aleksandra Twardowska

Impel Wrocław – Chemik Police, 24.01.2016, fot. Aleksandra Twardowska

Dziś pierwszy mecz o brązowy medal Orlen Ligi: Impel Wrocław – MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. To oczywiście rywalizacja o podium, ale prawdę mówiąc, nie wiadomo o co jeszcze. Początek spotkania w hali Orbita o godz. 17. Drugi mecz jutro – godz. 14.45 (Polsat Sport).

Gdy oglądamy piłkarską Ekstraklasę, to jeszcze przed pierwszą kolejką wiadomo, które miejsca grają w Lidze Europy, a które w Lidze Mistrzów. Jasno, przejrzyście, czytelnie. A w siatkówce – niewiele wiadomo, lub dowiadujemy się baaardzo późno.

W czerwcu ma zostać zatwierdzony ostateczny kształt Ligi Mistrzyń i wtedy będziemy wiedzieć, kto w niej zagra. Będziemy na przykład wiedzieć, czy w fazie grupowej zagra jeden czy dwa zespoły z Polski – mistrz i wicemistrz. Być może wicemistrz będzie musiał przedzierać się przez eliminacje, co jest sensownym rozwiązaniem, bo czasem różnica poziomów potem w grupach jest olbrzymia.

CEV chce jednak też otworzyć furtkę tym, którzy mają pieniądze, ale nie mieli szczęścia w krajowej lidze. Jeśli spełnią określone warunki, to też będą mogli zgłosić się do kwalifikacji. Trochę nie idzie to z duchem sportu, ale kasa się zgadza.

Nie wiadomo zatem, co da trzecie miejsce w Orlen Lidze w tym sezonie, ale raczej nie Ligę Mistrzów. Impel już w poprzednim sezonie dostał się do LM z dziką kartą, bo ostatecznie przegrał przecież walkę o brąz z Muszyną. A liga mistrzów może być o tyle ważna, że trudno nam sobie wyobrazić, by bez niej we Wrocławiu chciała dłużej zostać Katarzyna Skowrońska-Dolata, chociaż to oczywiście nasze spekulacje i domysły.

Czy Impel jest w stanie pokonać Dąbrowę? Oczywiście, że jest, co udowodnił w sezonie zasadniczym, ale też jest w stanie z nią przegrać. Wszystko zależy od dwóch rzeczy – czy dąbrowianki znajdą sposób na Skowrońską i czy wrocławski „Skowronek” będzie miał wsparcie ze strony Costagrande lub Hildebrand. Jak pokazują poniższe statystyki Skowrońska była kluczową zawodniczką dla Impela. Co ciekawe – od sezonu 2008/2009 wrocławianki tylko dwa razy wygrały z MKS-em 3:0, chociaż przez ten czas obie drużyny spotkały się ze sobą aż 27 razy. Szykuje się zatem zacięty pojedynek – warto wobec tego przyjśc do Orbity.

Nie czarujmy jednak – brązowy medal dla drużyny Jacka Grabowskiego będzie jedynie krążkiem pocieczenia, bo cel był od początku jasny – finał.

Ceny biletów zaczynają się od 20 zł. Można je kupić w EMPiKach, punktach STS oraz w kasach Orbity przed rozpoczęciem spotkania.

AKTUALIZACJA
Jak poinformował w piątek w południa Impel Wrocław na swoim profilu na Twitterze: „wg ostatnich doniesień- 2 maja zapewnione LM, trzecia będzie przebijać się przez kwalifikacje. Tak u Pań jak i u Panów.”
Czyli trzecie miejsca ma dać eliminacje Ligi Mistrzów. Tymczasem drugie – fazę grupową. Taką informację podał na swojej stronie internetowej Atom Trefl Sopot. Nie mniej jednak – czy nie uważacie, że takie rzeczy powinny być ustalone PRZED sezonem?


Komentuj na Facebooku

comments