Impel – Muszyna 3:0 (ZDJĘCIA)

Katarzyna Skowrońska-Dolata (fot. A. Twardowska)

Impel Wrocław pewnie pokonał w Orbicie Muszyniankę 3:0 i awansował na trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Obie drużyny ma parkiet Orbity weszły ledwie dwie godziny po zakończeniu finału Pucharu Polski siatkarzy. „Mineralne” tylko w pierwszym secie zagroziły gospodyniom. Prowadziły 20:15, by jednak przegrać tego seta, trochę na własne życzenie.

Impel grał poprawnie, ale nie wybitnie. Był z pewnością drużyną, z która Muszyna mogła toczyć wyrównany bój, ale siatkarki Bogdana Serwińskiego chyba straciły wiarę w zwycięstwo po pierwszej, przegranej partii, co zresztą trener zarzucił im na jednej z przerw na żądanie. Im mecz trwał dłużej, tym był bardziej jednostronny. W połowie trzeciej partii Impelki się rozluźniły, na ich twarzach pojawił się uśmiech i stało się jasne, że nic nie odbierze im wygranej.

W porównaniu do poprzedniego spotkania Jacek Grabowski dokonał dwóch zmian w wyjściowej szóstce. Do pierwszego składa wróciła Milena Radecka, a Agnieszką Kąkolewską na środku zastąpiła Aleksandra Sikorska i trzeba powiedzieć, że zagrała naprawdę dobre zawody, zwłaszcza w bloku.

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:21, 25:15)

Impel: Ptak (3), Hildebrand (12), Sikorska (5), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (19), Costagrande (13), Duerr (libero) oraz Kaczor, Sawicka (libero) i Gryka
Muszynianka: Pelc (5), Savić (7), Grejman (5), Helić (11), Kurnikowska (4), Milovits (1), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (1), Szczygieł (1), Ciaszkiewicz-Lach (3), Śliwa (libero), Sosnowska i Hatala