Włoszka ratuje, gdy Piła bryluje

Impel - PTPS Piła 3:2 RELACJA - to nie był dzień Kristin Hildebrand. Amerykanka zagrała fatalnie, fot. Aleksandra Twardowska

Impel – PTPS Piła 3:2 RELACJA 3.02.106 – to nie był dzień Kristin Hildebrand. Amerykanka zagrała fatalnie, fot. Aleksandra Twardowska

Impel – PTPS Piła 3:2 RELACJA 3.02.2016 Impel Wrocław znów na mękach. Gdy sędzie odgwizdał koniec meczu Impelki w szale radości wbiegły na parkiet, jak gdyby zdobyły mistrzostwo świata. One tymczasem ledwo co wyszarpały zwycięstwo przeciętnej ekipie z Piły.

Impel Wrocław – PTPS Piła 3:2 (25:14, 25:23, 23:25, 19:25, 15:13)
STATYSTYKI

Impel: Ptak 12, Kąkolewska 8, Hildebrand 6, Gryka 2, Skowrońska-Dolata 33, Costagrande 22 (MVP), Sawicka (libero), Durr (libero) oraz Kossanyiova 8, Piśla, Sikorska 1 i Radecka.

PTPS: Skorupa 13, Kwiatkowska 13, Sobczak 14, Babicz 12, Wilk 4, Leggs 9, Pauliukouskaya (libero) oraz Urban.

Wystawienie do pierwszej szóstki Magdaleny Gryki zamiast Mileny Radeckiej to był wyraźny sygnał, że Jacek Grabowski dostrzegł w drużynie jakiś problem. Zresztą mieliśmy w ostatnich tygodniach wrażenie, iż Radecka nie jest jakoś sobą. Mało się uśmiechała, a po jednym ze spotkań w Orbicie nawet płakała. Może chodzić nawet o problemy pozasportowe, ale tak czy inaczej – wszystko może mieć przecież wpływ na poziom gry.
Impel – PTPS Piła 3:2 RELACJA 3.02.2016

Gdy wrocławianki zaczęły spotkanie od stanu 0:3 obawialiśmy się najgorszego. Bo przecież ten PTPS to nie są jkieś dziewczyny do bicia. Tak w ogólne spotkanie rozpoczęło się od błędu podwójnego odbicia Gryki, co nas mocno zaniepokoiło. Impel na szczęścia bardzo szybko się rozkręcił i właściwie przejechał po pilanakch, który nie radziły sobie właściwie z niczym. Źlę przyjmowały, nie miały ataku. 11 punktów różnicy na koniec seta najlepiej odzwierciedla różnicę klas.

Drugi set nie był taki łatwy. Początek był dobry, ale w pewnym momencie Impel przegrywał 9:13. Jacek Grabowski za słabo grającą Kristin Hildebrand wprowadził Andreę Kossanyiową. Czeszka może nie grała rewelacyjnie, ale trochę podciągnęła zespół. Gospodynie zdobyły kilka oczek przewagi, ale PTPS w końcówce znów wyrównał (21:21). Wygrał jednak Impel. W ostatniej akcji na dwa razy atakowała Costagrande.

W trzeciej partii Grabowski wrócił do wyjściowej szóstki. Niestety – bo już na początku dwa błędy popełniła Hildebrand. Zarówno na pierwszej, jak i na drugiej przerwie technicznej impel miał cztery punkty straty. Udało się wyrównać dopiero w samej końcówce (22:22). Niestety to pilanki wygrały seta blokując wrzuconą w siatkę Costagrande.

Czwarty set był dla Impelek beznadziejny – przegrywały od samego początku, aż do końca. Niewiele dała zmiana rozgrywającej. Za to dzień konia miała Agata Babicz – mierząca zaledwie 171 cm przyjmująca z Piłi. Wychodziło jej właściwie wszystko. Miejscowe w końcówce nieco odrobiły straty (16:19), ale nie dały rady zakończyć meczu. Czekał nas tie-break.

Decydująca partia rozpoczęła się od kolejnych błędów Hildebrand. Jej trzymanie tego dnia na parkiecie zakrawało o sabotaż. Cały czas dobrze grała Babicz i PTPS przy zmianie stron prowadził 8:6, a potem nawet 11:8. Nie pomagała Radecka, która zrobiła dwa błędy podwójnego odbicia. Impel przegrywał 10:12. Wtedy dobrze zaatakowała Costagrande, a bardzo ważny punkt – z trudnej piłki (na 14:13) zdobyła Kossanyiova. Ostatnie oczko na swoje konto zapisała niezawodna Skowrońska.