Inauguracja 1/2 MP juniorów: Gwardia – Włókniarz Bielsko-Biała 2:3 (FILM)

W piątek o 16.00 w hali przy ul. Krupniczej rozpoczęła się trzydniowa rywalizacja w turnieju półfinałowym MP juniorów. W spotkaniu inauguracyjnym Gwardia Wrocław po zaciętej walce przegrała z BBTS-em Włókniarzem Bielsko Biała 2:3. (20:25, 18:25, 25:18, 25:22, 16:18).

Podopieczni Piotra Lebiody słabo zaczęli to spotkanie. W pierwszym, wyrównanym secie przegrali końcówkę, w drugim – chociaż mieli przebłyski dobrej gry – od początku zdecydowanie przegrywali. Dopiero trzecia partia dała im zwycięstwo i podtrzymała szansę na wygraną. Pewnie grali także w czwartej partii, ale przy prowadzeniu 19:14 bolesnej kontuzji kostki doznał jeden z podstawowych zawodników Gwardii. Szkoleniowiec musiał dokonać korekty w składzie. Wrocławianie stracili nieco impet, ale przewagę udało im się dowieść do końca. W wyrównanym tie-breaku górą okazali się niestety goście, chociaż to gospodarze pierwsi mieli piłkę meczową.
Potem nastąpiła krótka ceremonia otwarcia imprezy. Wszystkich przywitał prezes męskiej Gwardii Mariusz Żebrowski. Potem głos zabrała posłanka Platformy Obywatelskiej Ewa Wolak. – Przyznam, że jak weszłam do hali, to właśnie wtedy Gwardia dała czadu… – żartowała. Oficjalną formułkę wypowiedział wiceprezes klubu Stefan Fiedorow.

W drugim piątkowym spotkaniu Joker Piła pokonał Jastrzębie Borynia 3:0. Do finału awansują dwa najlepsze zespoły. Zakończenie imprezy w niedziele około godziny 13.00.

Zobacz terminy kolejnych spotkań

Jakub Guder


Komentuj na Facebooku

comments