Juniorskie MP: Kadeci i juniorzy

W ostatniej części naszego przeglądu młodzieżowych mistrzostw Polski sprawdzamy jak radzą sobie dolnośląscy kadeci i juniorzy. Ci drudzy są ją na etapie ogólnopolskich półfinałów i mamy tam swojego przedstawiciela.
Jeśli chodzi o kadetów, to zakończyły się rozgrywki regionalne. Mistrzami została Gwardia Wrocław, drugie miejsce przypadło Spartakusowi Jawor, trzecie Cuprum Lubin. Turnieje 1/8 finałów nie mają jeszcze terminarza.

CZYTAJ TAKŻE. MP kadetów 2012/2013: Gwardia w półfinale, Spartakus wyeliminowany (WYNIKI)

Najdalej w rywalizacji są juniorzy. Tutaj także najlepsza okazała się Gwardia, dzięki czemu nie musiała grać w 1/8. Na tym szczeblu odpadła Olavia Oława (II miejsce w regionie). Podczas turnieju w Pile przegrała z Tęczą Krosno Odrzanskie 1:3, Stocznią Darłowo 1:3 oraz miejscową Naftą 0:3, zajęła ostatnie miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji.
Lepiej poradził sobie w Międzyrzeczu KUS-KUS Kamienna Góra (III miejsce w regionie). Po wygranych z tamtejszym Orłem 3:0 i UKS ZSO-4 Poznań 3:2 oraz porażce z Żakiem Pyrzyce 1:3, wywalczył promocję z pierwszego miejsca. Kamiennogórzanie odpadli niestety w 1/4, chociaż rywalizacje w Gdańsku rozpoczęli od wygranej 3:0 z ekipą Libero Hajnówka. Potem przyszły jednak porażki Traflem Gdańsk 0:3 i Volley;em Rybnik także 0:3.
Poradziła sobie za to Gwardia. W Gostyniu przegrała z Metrem Warszawa 1:3, ale okazała się lepsza od Juranda Malbork 3:0 i Kaniasiatki Gostyń 3:0.
W półfinale wrocławianie walczyć będą w Olsztynie (1-3 marca). Po drugiej stronie siatki staną: miejscowy AZS, Resovia i Effector Kielce.
JG

Komentuj na Facebooku

comments