KMŚ: Zwycięskie Belgorie Belgorod, gospodarze bez medalu

Trenerzy zespołów grających w klubowych mistrzostwach świata 2014 (fot. fivb.org)

Georg Grozer i Dmitrij Muserski poprowadzili Rosjan do pierwszego zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. Prawdziwy dramat przeżywali obrońcy tytułu Sada Cruziero, którzy brąz przegrali po tie-braku.

Bez porażki turniej kończy zwycięski Belgorie Belgorod. Po raz kolejny rewelacyjnie spisali się Grozer i Muserski (obaj zdobyli po 18 punktów). Pierwszego seta dość łatwo (25:16) wygrał Al-Rayyan. Później inicjatywę przejęli Rosjanie i mecz zamknął się w czterech partiach. Wśród srebrnych medalistów wyróżnili się Simon Aties (17 pkt) i Sanchez Bozhulev (15 pkt)

Belgorie Belgorod – Al-Rayyan 3:1 (16:25, 25:21,25:21, 25:15)

Belgorie: Khtey (6), Bogomolov (5), Tetyukhin (11), Grozer (18), Muserski (18), Ilinykh (5), Bragin (L)

Al-Rayyan: Kazijski (13), Sanchez Bozhulev (15), Vieira de Oliveira (2),  Simon Aties (17), Dahi Waleed (4), Bairami (1), Domingos (L)

Fantastycznym widowiskiem była potyczka o brązowe krążki. Pierwszego seta wygrał argentyński UPCN Voley Club (25:17). Zażarta walka toczyła się w partii numer 2,  którą również wygrali Argentyńczycy 31:29. W obozie obrońców tytułu zapewne w tym momencie wkradło się sporo nerwowości, ale dwie kolejne sety rozstrzygnęli na swoją korzyść. Wszystko zatem miał rozstrzygnąć tie-break, który zakończył się rezultatem 15:13 dla UPCN Voley Club. Tym samym Brazylijczycy pozostali bez żadnego trofeum.

UPCN Voley Club – Sada Cruzeiro 3:2 (25:17, 31:29, 25:25, 16:25, 15:13)

UPCN: Lopes (22), Gonzalez (1), Oltenau (18), Filardi (8), Santos Junior (13), Ramos (15), Garrocq (L)

Sada: Cordeiro (10), Costa da Silva (2), De souza (22), Sanots (2), Carbonera (16), Ferraz (10), Leal Hidalgo (18), Nogueira (L)