Kogo wpuszczą do ligi?

 fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. zlecił firmie doradczej Deloitte przeprowadzenie weryfikacji wniosków klubów, aspirujących o przyjęcie do PlusLigi i ORLEN Ligi w sezonie 2016/2017. Jej wyniki pomogą w podjęciu dalszych decyzji przez udziałowców PlusLigi i ORLEN Ligi.

Wnioski takie złożyło siedem klubów pierwszoligowych, przy czym dwa z nich nie spełniły jednego z podstawowych warunków (nie zajmą na koniec sezonu miejsc 1-4 w 1. lidze), dlatego weryfikacji Deloitte i dalszemu rozpatrzeniu poddane zostanie pięć wniosków. GKS Katowice i Espadon Szczecin ubiegają się o udział w rozgrywkach PlusLigi, natomiast do ORLEN Ligi chcą dołączyć ŁKS Commercecon Łódź, KT7 CNC Budowlani Toruń i Wisła Warszawa. Przypomnijmy, że obie ligi są zamknięte.

Szansy na grę w elicie nie będzie miała w związku z tym Victoria PWSZ Wałbrzych, która w tym sezonie w I lidze zajęła dopiero 10. miejsce.

– Już od 15 lat budujemy profesjonalizm w polskiej lidze siatkowej. PlusLiga należy dzisiaj do grona najmocniejszych lig na świecie. Znacznie młodsza ORLEN Liga sukcesywnie się rozwija. Nie osiągnęlibyśmy tego bez wysokich wymagań jakie sobie i klubom postawiliśmy oraz ograniczenia możliwości udziału w ligach jedynie do zespołów spełniających te standardy. Obecnie widzimy możliwość dyskusji na temat otwarcia się na nowe zespoły – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes PLPS S.A.

– Zanim jednak udziałowcy, czyli m.in. kluby grające w PlusLidze i ORLEN Lidze, podejmą ostateczną decyzję w tej kwestii, chcemy żeby niezależna firma doradcza oceniła, czy te aspirujące zespoły spełniają warunki dopuszczenia do udziału w profesjonalnych rozgrywkach. Bardzo się cieszę, że owej weryfikacji dokona właśnie Deloitte, bo firma ta ma duże lokalne i międzynarodowe doświadczenie w realizacji projektów dla branży sportowej – dodał.

Wnioski o przyjęcie do PlusLigi i ORLEN Ligi zostały złożone przez kluby na piśmie do Zarządu PLPS. Kluby złożyły jednocześnie oświadczenia, w których potwierdziły, że znane im są warunki dopuszczenia do udziału w profesjonalnych rozgrywkach opisane w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa. Zadaniem Deloitte będzie sprawdzenie zgodności tych oświadczeń ze stanem faktycznym.

Deloitte to międzynarodowa marka, która świadczy usługi m.in. w zakresie profesjonalnego audytu.


Komentuj na Facebooku

comments