Lee: Jestem dumny z naszego zespołu [FILMY]

Stany Zjednoczone - Liga Światowa 2014 (fot. fivb)

Stany Zjednoczone – Liga Światowa 2014 (fot. fivb)

– Nasza drużyna to stosunkowo młody zespół, więc ta wygrana jest dużym sukcesem- powiedział środkowy reprezentacji USA – jeden z bohaterów finałowego meczu z Brazylią David Lee.

Lee chwalił też swoich kolegów, w szczególności zaś Matthew Andersona i wybranego MVP turnieju Final Six – Taylora Sandera. Zaznaczył przy tym, iż Sander jest bardzo młodym zawodnikiem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z międzynarodową siatkówką. Zapytany o to co pozwoliło Stanom na pokonanie Brazylii, odpowiedział: – Przede wszystkim cierpliwość i konsekwencja w grze. Zagraliśmy bardzo równo przez całe spotkanie i to zadecydowało.

W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec reprezentacji Stanów Zjednoczonych John Speraw: – Nie mógłbym być teraz bardziej szczęśliwy. To był znakomity finał. Mecz był wyrównany. Oba zespoły dzieliło naprawdę niewiele. Zagraliśmy najlepiej jak tylko potrafiliśmy. Dodał również, iż w perspektywie zbliżających się mistrzostw świata ta wygrana doda jego drużynie pewności siebie.

YouTube Preview Image

Trener Bernardo Rezende pogratulował całej ekipie USA.  – Jesteśmy sfrustrowani tą porażką, ale oni grali lepiej od nas. Kontrolowali grę. My z kolei popełniliśmy dużo błędów. Ta porażka jest dla nas dobrą lekcją – powiedział.

Rozczarowania nie ukrywał rozgrywający Bruno Rezende: – To przykre dojść aż do finału i w nim przegrać, ale nasi przeciwnicy grali lepiej niż my. Nie byliśmy wystarczająco agresywni. Teraz musimy przygotować się do następnego turnieju. Na mistrzostwa świata jedziemy po wygraną – stwierdził.

YouTube Preview Image

Magda Gurban/ fivb.org


Komentuj na Facebooku

comments