Ligowe ostatki w regionie

fot. shc.hu

fot. shc.hu

Sezon ligowy pomału dobiega końca. Na Dolnym Śląsku wciąż jednak jesteśmy przed kilkoma kluczowymi rozstrzygnięciami.

Orlen Liga

Impel Wrocław w rywalizacji o 5. miejsce zmierzy się z PTPS-em Piłka, który w poniedziałek drugi raz pokonał Pałac Bydgoszcz. Pierwszy mecz 19. kwietnia we Wrocławiu.

I liga mężczyzn

Cuprum Lubin walczy wciąż w pierwszej rundzie fazy play-off. Rywalem lubinian jest Camper Wyszków. Blisko było w niedzielę, by tę konfrontację zakończyć, bo w piątym secie wyszkowianie wygrali zaledwie 15:13 i jeszcze się uratowali. Stan rywalizacji do trzech wygranych 2:2. Piąty, decydujący mecz w środę w Lubinie.

II liga mężczyzn

Dwa dolnośląskie zespoły biją się o zupełnie różne cele. KS Milicz w sobotę trzeci raz pokonał Juvenię Głuchołazy i jest w finale play-off. W rywalizacji o miejsca 9-12 Bielawianka Bielawa remisuje 2:2 z Volley’em Rybnik. Decydujący mecz w środę w Bielawie.

II liga kobiet

Gaudia Trzebnica, która jeszcze w ubiegłym roku grała w I lidze, teraz rozpaczliwie walczy, by pozostać szczebel niżej. Trzebniczanki przegrały 0:3 z Victorią Lubliniec i teraz przyjdzie mierzyć się z SMS-em LO2 Opole. Nawet wyjście zwycięsko z tej konfrontacji, da tylko baraż o utrzymanie. Porażka oznacza spadek. Pierwsze dwa spotkanie 20 i 21 kwietnia w Opolu.

JG


Komentuj na Facebooku

comments