LŚ: Iran – Polska [Zapowiedź]

Konferencja prasowa w Ero Arenie przed meczami Polska - Iran (fot. JG)

Konferencja prasowa w Ero Arenie przed meczami Polska – Iran (fot. JG)

Do Final Six Ligi Światowej pozostało już coraz mniej czasu. Przed siatkarzami ostatnie dwa weekendy rywalizacji grupowej w fazie interkontynentalnej. Polacy nadal walczą o wyjazd do Brazylii. Już dziś o 18:30 naszego czasu podopieczni Stephane’a Antigi rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie z reprezentacją Iranu. W składzie polskiej ekipy zabraknie niestety kontuzjowanego Bartosza Kurka. 

Biało – czerwonych czeka w Teheranie bardzo trudne zadanie. Na swoim terenie Irańczycy są bowiem niezwykle groźni, co udowodnili już między innymi przed tygodniem. Niepokonana wówczas w Lidze Światowej reprezentacja USA – obrońca tytułu sprzed roku – wyjechała z irańskiej stolicy bez punktów. Co ciekawe Amerykanie nie urwali Persom nawet seta.

Podobnie było w ubiegłorocznej edycji imprezy, kiedy to podopieczni Slobodana Kovaca na swoim podwórku przegrali tylko jedno spotkanie (ulegli w pięciu setach ekipie Brazylii).

Mecze z Iranem są dla Polaków niezwykle istotne pod kątem awansu do Final Six, który już 17 lipca rozpocznie się w Rio de Janeiro. W tym momencie nasi siatkarze znajdują się na drugim miejscu w tabeli grupy B. Wyprzedzają ich reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy na swoim koncie mają o jeden punkt więcej. W ten weekend drużyna pod wodzą Johna Sperawa zmierzy się z ekipą Rosji, która może już tylko pomarzyć o grze w Brazylii. Siatkarze z Iranu zajmują trzecią lokatę w tabeli z trzynastoma punktami na koncie. Każdy przywieziony z Teheranu punkt może okazać się więc na wagę złota i oczywiście awansu do batalii o końcowy triumf w rozgrywkach.

Polacy, ktorym przyjdzie grać na wyjeździe trzeci weekend z rzędu, doceniają klasę rywala i powagę spotkań – Naszego rywala darzymy ogromnym szacunkiem. Wiemy jaką klasę prezentował w ostatnich latach. Nie grałem przed rokiem w Teheranie, ale wiem jaka atmosfera panuje w miejscowej hali. Przyjechaliśmy wygrać co najmniej jeden mecz, dający awans- stwierdził kapitan naszej kadry Michał Kubiak.

Również Irańczycy przystąpią do rywalizacji z polską drużyną maksymalnie skoncentrowani – Zagramy z przeciwnikiem najwyższej klasy – powiedział. – Czekają nas dwa trudne spotkania, ja najbardziej liczę na naszą dobrą grę. Czasem jest to istotniejsze niż zwycięstwa – powiedział rozgrywający Persów Saeid Marouf.

Pierwsze spotkanie Polski z Iranem rozpocznie się dziś o 18:30. Drugi mecz nasi reprezentacji rozegrają w niedzielę. Transmisje z obu pojedynków śledzić będzie można za pośrednictwem Polsatu Sport, Polsatu Sport News oraz platformy ipla.tv.

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments