LŚ: Podsumowanie weekendu

grzyzga5Za nami kolejny, przedostatni już, weekend fazy interkontynentalnej siatkarskiej Ligi Światowej. Reprezentacja Polski po niedzielnym zwycięstwie nad Iranem mocno zbliżyła się do udziału w turnieju finałowym, który 17 lipca rozpocznie się Rio de Janeiro. Jak przebiegała rywalizacja we wszystkich grupach i jak wyglądają tabele przed ostatnim weekendem spotkań?

Zacznijmy od pierwszej dywizji, w której występują nasi siatkarze. Liderem grupy B są Stany Zjednoczone. Siatkarze pod wodzą Johna Sperawa zgromadzili dotychczas 23 punkty. Zanotowali przy tym osiem zwycięstw w dziesięciu meczach. Amerykanom nie udało się przywieźć punktów jedynie z Teheranu, gdzie dwukrotnie ulegli gospodarzom w trzech setach.

Na drugim miejscu z dorobkiem 20 „oczek” znajdują się podopieczni Stephane’a Antigi. Polacy mają nad kolejnym zespołem w tabeli – Iranem pięć punktów przewagi, co stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed ostatnimi dwoma spotkaniami, które rozegrają  3 i 4 lipca.  Przeciwnikiem Mistrzów Świata będzie lider tabeli – USA. Tak naprawdę, żeby awansować do Final Six w Rio nasi siatkarze muszą w jednym z meczów doprowadzić do tie break’a.

W grupie A pierwszej dywizji, gdzie rywalizacja toczy się pomiędzy Włochami, Brazylią, Serbią oraz Australią kwestia awansu do brazylijskiego finału rozgrywek jest już raczej rozstrzygnięta. Australia z zaledwie trzema punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, co pozbawia ją jakichkolwiek szans na udział w Final Six. Brazylia, jako gospodarz turnieju finałowego grę w Rio ma już zapewnioną. Taki stan rzeczy daje awans daje pozostałym drużynom w grupie, czyli Serbii oraz Włochom.

Jeśli chodzi o drugą dywizję, z której najlepsza drużyna zapewni sobie awans do turnieju w Brazylii, to pewne udziału w barażach są reprezentacje Kanady, Francji oraz Bułgarii (gospodarz). Walka o ostanie miejsce rozegra się pomiędzy Belgią a Holandią.

O awans do drugiej dywizji powalczą w barażach, które rozegrane zostaną w dniach 4-5 lipca w Bratysławie, ekipy Słowacji, Chin, Egiptu oraz Czarnogóry.

Komplet wyników:

I Dywizja

Grupa A

Piątek (26.06)

Serbia – Włochy 3:1

Australia – Brazylia 1:3

Sobota (27.06) 

Australia – Brazylia 0:3

Niedziela (28.06) 

Serbia – Włochy 3:2

Grupa B

Piątek (26.06)

Rosja – USA 0:3 

Iran – Polska 3:2

Sobota (27.06) 

Rosja – USA 1:3

Niedziela (28.06)

Iran – Polska 1:3

II Dywizja 

Grupa C 

Sobota (27.06)

Bułgaria – Kuba 3:0

Argentyna – Kanada 3:1

Niedziela (28.06)

Bułgaria – Kuba 3:1

Argentyna – Kanada 3:2

Grupa D

Czwartek (25.06)

Francja – Japonia 3:0

Piątek (26.06)

Czechy – Korea Południowa 3:2

Sobota (27.06)

Czechy – Korea Południowa 3:1

Francja – Japonia 3:2

Grupa E

Piątek (26.06)

Finlandia – Holandia 0:3

Sobota (27.06)

Finlandia – Holandia 2:3

Portugalia – Belgia 1:3

Niedziela (28.06)

Portugalia – Belgia 0:3

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments