LŚ. Uciekamy spod topora! Polska – Iran 3:1 [RELACJA]

Pierwszego seta Polacy zagrali katastrofalnie. Potem jednak się pozbierali i w przedostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Światowej 2014 pokonali w Ergo Arenie Iran 3:1. Tym samym zachowali szansę na awans do Final Six.

Polska – Iran 3:1 (17:25, 26:24, 25:23, 25:23) ZDJĘCIA z MECZU

Polska: Nowakowski 12, Winiarski 14, Kłos 8, Wlazły 20, Drzyzga, Mika 1, Zatorski (libero), Ignaczak (libero) oraz Buszek 9, Konarski 1 i Żygadło.
Błędy przeciwnika – 28 punktów.
Trener – Stephane Antiga (Francja)

Iran: Marouflakrani, Ghaemi 5, Maousavi 12, Gholami 8, Ghafour 22, Mirzajanpour 6, Zarif (libero) oraz Mahdavi, Tashakori 1, Ghara, Ebadipour 4 oraz Fayazi.
Błędy przeciwnika – 37 punktów
Trener – Slobodan Kovac (Serbia)

NASZA RELACJA (F5!)

25:23! KONIEC! Mecz kończy się – a jakże! – autową zagrywką rywali!
24:23. O czas prosi Antiga.
24:20. Jeszcze raz serwis w siatkę.
23:20 …i jeszcze raz Iran nam pomaga. Zagrywka w aut.
22:18. Buszek z prawego skrzydła. Czas dla Iranu. Jesteśmy coraz bliżej wygranej za trzy punkty!
21:18. Długa akcja. Żygadło broni, ale piłka wraca do Irańczyków za antenką.
żółta kartka dla Iranu
21:17. Polacy dwa razy bronią w polu, a potem atakuje Wlazły z niełatwej piłki.
20:17. Nowakowski potężnie.
19:17. To było sprytne. Irański rozgrywający poparzył za plecy, a wystawił przed siebie.
19:16. Wlazły najpierw przekombinował na pojedynczym bloku, potem dostał złą piłkę do drugiego ataku, a Ghafour kończy za pierwszym razem.
19:15. Kolejny błąd Irańczyków w zagrywce – aut.
18:15. Ofiarna obrona Polaków przy bandzie, ale poprawka Persów świetna.
18:14. Poziom zagrywki dramatyczny.  Myli się Mousavi.
17:14. Ghaemi.
17:12. Jeśli ktoś przełączył na mecz Brazylia – Kolumbia, to nic go nie ominęło. Dwa błędy w zagrywce.
16:11. Winiarski z lewego skrzydła, ale niewiele zabrakło, by został zablokowany.
15:11.
15:10. Atak w aut.
14:10. Wlazły zablokowany. Czas dla Antigi.
14:8.
13:8. Dobra zagrywka Kłosa, ale przy kontrze Drzyzga za wysoko wystawia i nawet Nowakowski nie sięga.
13:7.
10:7. Najpierw videoweryfikacja na naszą niekorzyść, a potem atak Irańczyków.
10:5. Kontrolujemy grę.
6:5
6:4. Przejście linii środkowej boiska.
5:4

25:23. Szampon jeszcze raz i prowadzimy w meczu 2:1!
24:23. Błąd w ataku Wlazłego.
24:21 Kłos mądrze zagrywa lekko, ustawiamy blok i blokujemy Mirzajanpoura.
23:21. Rywale zagrywają w aut.
22:21. Winiarski myli się w zagrywce.
21:19. Efektownie atakuje Ghafour
21:18. Wlazły z prawego skrzydła.
20:18, a było 20:16…
19:16. Seria błędów w zagrywce z obu stron.
17:14. Winiarski – blok i aut.
16:13. Po zagrywce w siatkę.
15:13. Niestety – trzy punkty Irańczyków.
15:10. Winiarski z prawego skrzydła.
13:9.
13:8. Trudną piłkę jedną ręką wystawia Drzyzga, a ze środka atakuje Nowakowski. Gramy o niebo lepiej niż w pierwszym secie.
12:6.
11:6. Tym razem pomogła nam videoweryfikacja. Zagrywa Buszek.
10:6. Iran się chyba wystrzelał. W auto po skosie zaatakował Ghaemi. Kovac prosi o czas.
8:6.
7:6.
2:1.

26:24. Uff, udało się. Blokiem.
24:24. Wlazły – zupełnie bez sensu serwuje mocno w siatkę.
24:23. Winiarski miał wreszcie wyczyszczoną siatkę.
23:23. Ajć… nasz też…
23:22. Serwis w siatkę.
22:22. Drzyzga rozegrał przewidywalnie na lewe skrzydło i blok rywali.
21:20.
21:19. Ależ akacja! Świetnie broni Ignaczak. Iran kilka razy atakuje, ale w końcu zostaje zablokowany!
20:19. BLOK! Nareszcie!
19:19.
15:16.
14:15. Mousavi świetnie zagrywa.
14:13. Jakoś idzie, my gramy trochę lepiej, Iran gorzej i się wyrównało.
13:13. Kapitalna akcja dwójki Mir Saeid – Mousavi.
11:10. Pierwszy raz dziś wychodzimy na prowadzenie.
7:8.
7:7. Zapatrzyliśmy się w statystyki trochę. W pierwszym secie mieliśmy jeden blok; Iran trzy. Zdobyliśmy trzy punkty po błędach rywala. Iran – 10.
6:7.
2:3.
2:2. Buszek najpierw zablokowany, potem już atakuje dobrze. Poprawia Wlazły.

17:25. Set kończy się autowym serwisem Wlazłego. Polacy zdecydowanie słabsi.
17:24. Czas dla Iranu.
16:24. Tymczasem Buszek zablokowany.
16:23. Nie mieliśmy chyba ŻADNEGO bloku w tym secie.
13:20.
13:19. Kłos – szczęśliwie – wygrywa przepychankę na siatce.
12:19. Ghafour przebija się przez nasz anemiczny, potrójny blok.
12:17
11:16. Ghafour lekko, ale miał przed sobą tylko pojedynczy blok. Biało-czerwoni nie są w stanie zablokować przeciwników. Iran dobrze też przyjmuje zagrywkę Polaków. Niestety póki co wygląda to podobnie jak w Teheranie.
10:15. Mika zablokowany. Zmiana – wchodzi za niego Buszek.
10:14. Tym razem Szampon atakuje w aut. Antiga prosi o czas.
10:11. Jeszcze raz Wlazły. Tym razem bronił Winiarski.
8:11. Po raz kolejny Wlazły. Dobrze jednak bronił Ignaczak. Mamy 9:11.
7:8. Wlazły. Na trybunach sporo wolnych miejsc. Bilety bez problemów można było kupić w kasach przed meczem. Spotkanie ogląda spora grupka irańskich kibiców, w tym ambasador Iranu w Polsce.
6:8
5:7. Nie mamy bloku znów, a Irańczycy znów świetnie atakują, często zwyczajnie nad naszym blokiem. Mamy też wrażenie, że wszystko robimy w zwolnionym tempie.