LŚ: Włochy – Brazylia 1:3. Co musi się stać, byśmy awansowali? [SCENARIUSZE]

Atakuje Brazylijczyk Wallace

Atakuje Brazylijczyk Wallace

W Bolonii Włosi przegrali 1:3 z Brazylią w swoim przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Światowej 2014, co bardzo komplikuje Polakom drogę do turnieju finałowego we Florencji.

Włochy – Brazylia 1:3 (16:25, 24:21, 19:25, 19:25)

Włochy: Kovar 7, Parodi 6, Zajcew 30, Travica 2, Piano 6, Birarelli 8, Rossini (libero) oraz Vettori, Lanza i Randazzo.

Brazylia: Rezende 3, Wallace 22, Sidnei 13, Murilo 7, Lucarelli 10, Lucas 13, Mario (libero) oraz Vissotto 4, Fonteles i Raphael 1.

Polacy wciąż mają szansę na awans do turnieju finałowego z udziałem sześciu zespołów, który odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca we Florencji. Z grupy A, w której rywalizują nasi reprezentanci, pewni awansu są Włosi – gospodarz Final Six oraz Iran – nasz piątkowy i sobotni rywal. Walka o ostatnie miejsce premiowane awansem rozegra się więc pomiędzy drużynami Polski oraz Brazylii.

Najlepiej oczywiście gdyby Polacy zwyciężyli w Ergo Arenie za trzy punkty w obu spotkaniach, jednak ten wynik także nie daje im pewności awansu. Niestety tym razem podopieczni Stephane’a Antigi nie są zależni już wyłącznie od siebie. Muszą liczyć na korzystny dla nich rezultat spotkań Canarinhos z pewną udziału w finale Italią.

Co się mysi stać, aby Polska awansowała?

Po czwartkowej wygranej Brazylii z Włochami w Bolonii nasza sytuacja jest bardzo trudna. Oto możliwe scenariusza na ten weekend.
1. Polska dwa razy wygrywa z Iranem za trzy punkty (3:0 lub 3:1), ale Brazylia 3:0 lub 3:1 pokonuje w drugim meczu Włochy. Nie mamy awansu.
2. Przegrywamy jeden z meczów lub – co gorsza – oba. Nie mamy awansu niezależnie od tego, co zrobią Brazylijczycy.
3. Jeden mecz wygrywamy za trzy punkty, drugi za dwa (3:2). Jeśli w tym przypadku Brazylia zdobędzie przynajmniej dwa punkty – nie mamy awansu.
4. Oba mecze wygrywamy za trzy oczka, a Brazylia w ostatnim spotkaniu zdobywa maksymalnie dwa punkty (przegrywa, lub wygrywa 3:2). Jest awans.
5. Oba mecze wygrywamy 3:2. Wystarczy, by Brazylia przegrała 2:3 i my nie mamy awansu.

Kto walczy o pozostałe trzy miejsca w Final Six

Nierozstrzygnięta jest sytuacja w grupie B. Tam żadna z drużyn nie jest jeszcze stuprocentowo pewna udziału w Final Six. O awans walczą ekipy USA, Rosji oraz Serbii. Najbliżej wydaje się być drużyna Stanów Zjednoczonych, która potrzebuje zaledwie jednego zwycięstwa w dwumeczu z reprezentacją Serbii. Ogromne szanse na wyjazd do Włoch mają również Rosjanie, którzy zmierzą się z ostatnią w grupie Bułgarią i nie powinni mieć większych kłopotów z jej pokonaniem.

Ostatnią drużynę, które zagra we Florencji wyłoni finał dywizji drugiej (grupy C, D , E), który odbędzie się 11 i 12 lipca w Sydney. Pewne udziału są drużyny Australii – gospodarz oraz Francji. O dwa pozostałe miejsca wciąż walczą Belgia, Kanada, Holandia, Portugalia i Czechy.

Magda Gurban, Jakub Guder


Komentuj na Facebooku

comments