LŚ: Zwycięstwo i awans Polski

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym spotkaniu w Final Six Ligi Światowej pokonała w czterech  setach drużynę Włoch. Tym samym, bez względu na wynik meczu z Serbią, podopieczni Stephane’a Antigi zapewnili sobie udział w półfinale imprezy.

Biało – czerwoni rozpoczęli spotkanie z wysokiego „c”. Szybko objęli prowadzenie 5:0. Stopniowo powiększali przewagę nad rywalem, co w rezultacie przyniosło wysokie zwycięstwo w pierwszej partii. Drugą odsłonę meczu lepiej rozegrali Włosi, którzy od początku utrzymywali kilkupunktowy dystans. W końcówce to jednak polscy siatkarze okazali się mocniejsi, wygrywając seta na przewagi.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się dla siatkarzy Antigi niezbyt pomyślnie. Tym razem podopieczni Mauro Berruto uzyskali wysoką przewagę już na samym początku. Polacy starali się odrabiać straty. Antiga pokusił się nawet o kilka zmian, w efekcie których na ławce rezerwowych wylądował między innymi Bartosz Kurek. Niestety przewaga reprezentacji Italii była zbyt duża.

W kolejnym secie wyrównana walka trwała od samego początku. Dopiero na drugą przerwę techniczną siatkarze Antigi zeszli z czterema punktami przewagi. W miarę upływu czasu Polacy powiększali różnicę punktową. Ostatecznie to oni zeszli z parkietu jako zwycięzcy i mogli cieszyć się z awansu do półfinału. Najwięcej punktów w naszym zespole (19) zdobył Michał Kubiak.

Piątkowe spotkanie z Serbią będzie zatem dla biało – czerwonych meczem o pierwsze miejsce w grupie. Serbowie zaś walczyć będą o pozostanie w turnieju.

Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 21;05 polskiego czasu.

Polska – Włochy 3 : 1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20)

Polska: Kubiak (19), Kurek (18), Nowakowski (10), Buszek (9), Bieniek (6), Drzyzga (2), Zatorski (libero) oraz Mika (4), Konarski (3), Możdżonek (20, Łomacz (1)

Włochy: Lanza (14), Vettori (11), Birarelli (7), Mengozzi (2), Gianelli (1), Massari (1), Colaci (libero) oraz Antonov (10), Anzani (5), Saitta (1).