Mateusz Bieniek bohaterem meczu Polska – Rosja [FILMY]

bieniek

Mateusz Bieniek – bohater meczu z Rosją

Mateusz Bieniek – jeśli nie słyszeliście o tym siatkarzu przed czwartkowym meczem PolskaRosja w Lidze Światowej, to prawdę mówiąc nie dziwimy wam się. Nam zresztą też rzadko zdarzało się oglądać spotkania Effectora Kielce, w którym na co dzień gra 21-latek. Warto jednak zapamiętać to nazwisko – Mateusz BIENIEK. Tak udanego debiutu w reprezentacji nie było już baaardzo dawno.

Bieniak miał 100-procentową skuteczność w ataku (7 na 7), do tego dołożył trzy bloki oraz trzy asy serwisowe – najwięcej ze wszystkich zawodników grających w tym meczu. Przy swoich 210 cm wzrostu nieźle straszył Rosjan pod siatką.

– Nie spodziewałem się takiego debiutu. Wychodziło mi praktycznie wszystko. Popełniłem tylko kilka błędów – mówił Bieniek reporterowi Polsatu Sport zaraz po meczu. – Nigdy nie grałem przy 12 tys. kibiców. Starałem się na to zamknąć, ale się nie da. Od poniedziałku myślałem, że mogę wyjść w pierwszym składzie. Przed meczem próbowałem się jeszcze zdrzemnąć, ale emocje były takie, że nie dałem rady – dodawał.

WROCŁAW PRZEZ SIATKĘ na Google+

Bieniek w Plus Lidze rozegrał dwa sezony, przy czym słowo „rozegrał” dotyczy właściwie ostatniego rozku. W zmaganiach 2013/2014 pojawiał się na parkiecie sporadycznie, za to teraz zdobył w sumie 301 punktów w lidze, co dało mu niezłe 35. miejsce w lidze.

KLIKNIJ W OBRAZEK, ŻEBY ZOBACZYĆ PWIĘKSZENIE

stat bieniek

W poprzednim sezonie Bieniek grał w reprezentacji B, która rywalizowała w Lidze Europejskiej i był jej podstawowym zawodnikiem. Karierę zaczynał w AZS-ie Politechnice Częstochowie. Potem grał w Norwidzie Częstochowa.

Nie dość, że bardzo dobrze zagrał, to jeszcze – mimo młodego wieku – świetnie wypadł przed kamerami. Będziemy mieli z niego pociechę.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Co mówił Mateusz BIENIEK po meczu z Rosją?

xx


Komentuj na Facebooku

comments