Mikasa na dłużej

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. podpisała kolejną 3-letnią umowę z Mikasa Corporation Japan. Piłkami firmy Mikasa będą przez trzy następne sezony grali siatkarze i siatkarki w PlusLidze oraz ORLEN Lidze.

Umowę parafowali prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk oraz oficjalny dystrybutor Mikasy w Polsce, firma Folc Sport, reprezentowana przez Mariusza Gruszczyńskiego.

– Z Profesjonalną Lig Piłki Siatkowej współpracujemy od lat, bardzo się cieszymy, że udało się sfinalizować kolejną, 3-letnią umowę. Mamy nadzieję, że druga strona też jest równie zadowolona i nasza współpraca będzie trwała jeszcze przez wiele lat – mówi Mariusz Gruszczyński. – Mikasa jest najbardziej znana z produkcji piłek do gry w hali i na plaży, więc to naturalne, że cieszymy się z bycia w PlusLidze i ORLEN Lidze. Zresztą naszymi produktami gra się we wszystkich czołowych ligach siatkarskich na świecie. Nie chwaląc się, te nasze piłki są dobre, zawodnicy są z nich zadowoleni – dodał.

Pytany o to, czy w najbliższym czasie japońska firma planuje przygotowanie nowych modeli piłki, odpowiedział: – Na najbliższy czas nie planujemy zmian technologicznych. Ale od przyszłego sezonu chcemy zrobić wyjątkowy, dedykowany produkt dla obu polskich ekstraklas. Na piłkach chcemy umieścić dodatkowe logotypy oraz oznaczyć konkretny sezon – tłumaczy przedstawiciel firmy Folc Sport.

– Udało się – cieszy się prezes Jacek Kasprzyk. – Podpisaliśmy kolejną umowę z firmą Mikasa Corporation Japan, która produkuje obecnie najlepsze na świecie piłki do siatkówki. Ponieważ my, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, prowadzimy m.in. ligę mistrzów świata, musimy więc grać w naszych rozgrywkach najlepszymi piłkami. Zresztą takie samo zdanie mają zawodnicy i zawodniczki – stwierdził Kasprzyk.

Prezes odniósł się także do pomysłu, by od przyszłych rozgrywek piłki miały dodatkowe, specjalne oznaczenia. – Ten pomysł będzie bardzo dobry dla naszych sponsorów, ale i my jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż nowa umowa jest bardzo korzystna dla obu stron. Z naszej perspektywy, warunki są lepsze niż w poprzednich trzech latach. Japończycy dążyli do podpisania nowego porozumienia, widać znają siłę marketingową polskiej ligowej siatkówki. My także jesteśmy niezwykle zadowoleni z dotychczasowej współpracy, więc nowa umowa to znakomita wiadomość dla ligowej siatkówki – podkreślił prezes Kasprzyk.


Komentuj na Facebooku

comments