MŚ: Taki będzie system gry


logo ms wroclawWygląda na to, że po licznych przetasowaniach wiadomo już kiedy, gdzie i o co będą grały poszczególne drużyny podczas mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku.

System rozgrywek podczas mistrzostw świata w siatkówce 2014 ma sprawić, że drużynom nie będzie się opłacać przegrywać w fazie grupowej. Jak będzie zatem dokładnie wyglądał?

Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. System rozgrywek

I runda – cztery grupy po sześć zespołów

Mecze rozgrywane będą w czterech miastach – we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Gdańsku/Sopocie (Ergo Arena). Polacy swoje pojedynki stoczą w Hali Stulecie, nie licząc meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły.

II runda – dwie grupy po osiem zespołów

Biało-czerwoni przenoszą się do Łodzi. Zagrają tam wszystkie cztery mecze tej fazy. Na tym etapie zaliczane są wyniki z pierwszej rundy z zespołami, które też wywalczyły awans. Awansują po trzy najlepsze zespoły. Mecze toczyć się będę też w Bydgoszczy, Wrocławiu i Katowicach.

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław oszukał PZPS?!

III runda – dwie grupy po trzy zespoły (ćwierćfinały)

Zwycięzcy grup z poprzedniej rundy będą rozstawieni. Reszta zespołów zostanie dolosowana. Polacy przenoszą się tutaj do Krakowa. Po dwa najlepsze zespoły awansują i grają „na krzyż” w półfinałach. Drużyny z trzecich miejsc zmierzą się w batalii o 5. lokatę.

Mecz o 5. miejsce, półfinały, mecz o 3. miejsce, finał

Katowicki Spodek

Mistrzostwa świata w siatkówce rozpoczną się 30 sierpnia.

JG


Komentuj na Facebooku

comments