MP kadetek: Tylko Impel Gwardia w 1/4

Tylko Impel Gwardia zagra w 1/4 MP kadetek. W miniony weekend odpadły MKŚ Świdnica i MKS MOS Wrocław.
Krótko przypomnijmy system gry, który obowiązuje w tej kategorii wiekowej. Najpierw w każdym z 16 województw rozgrywane są turnieje wyłaniające regionalnych mistrzów. Na Dolnym Śląsku najlepsze okazały się kadetki Impela Gwardii Wrocław. Dzięki temu automatycznie awansowały do 1/4. Drużyny z miejsc drugiego (u nas – MKS Świdnica) i trzeciego (MKS MOS Wrocław) ze wszystkich województw grają właśnie w 1/8. W sumie daje to 32 zespoły uczestniczące w ośmiu turniejach w całym kraju (weekend 22-24.02). W każdym gra się systemem „każdy z każdym”; do 1/4 awansują po dwie najlepsze ekipy z każdego turnieju. W ten sposób 16 drużyn dołączy w tej fazie do czekających tam już 16 mistrzów regionów. To znów da nam 32 zespoły i identycznym systemie rozgrywek jak w 1/8.
Połowa (16) awansuje do 1/8, a osiem zagra w turnieju finałowym.
MKS MOS Wrocław w 1/8 rywalizował na turnieju w Lubsku z Beach Volley Lubsko, Osiemnastką Szczecin i UKS ZSMS FKS Poznań. Przegrał wszystkie trzy mecze (2:3 z gospodyniami, 0:3 ze Szczecinem i 1:3 z Poznaniem), zajął trzecie miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji.
Świdniczanki biły się w Pile, gdzie ich przeciwniczkami były miejscowy PTPS, Volley Płock i UKS Pomorzanie Szczecin. Dolnoślązaczki przegrały z Płockiem (1:3), wygrały ze Szczecinem (3:0) oraz z PTPS-em (3:1), ale nie awansowały dalej mając gorszy bilans małych punktów.

Kolejne mecze Impel Gwardii 15-17 marca na turnieju w Złotowie. Rywalki: Sparta Złotów, MKS Truso Elbląg i Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

JG

Komentuj na Facebooku

comments