Nowy trener, nowe wyzwania

221856__PSU3596Pisaliśmy już o bardzo pracowitym sezonie reprezentacyjnym naszych siatkarzy. Podopiecznych Antigi czeka kilka naprawdę bardzo ważnych imprez, w tym jesienne Mistrzostwa Europy. Równie ciekawie zapowiada się najbliższych kilka miesięcy w wykonaniu kadry siatkarek.

O ile panowie maja w światowej siatkówce ugruntowaną wysoką pozycje – są przecież aktualnymi Mistrzami Świata – o tyle panie będą musiały o powrót do grona najlepszych drużyn jeszcze trochę powalczyć. W rankingu FIVB Polki zajmują odległą 28. lokatę, co z pewnością ich nie satysfakcjonuje. Kobieca reprezentacja ma dodatkowo utrudnione zadanie, gdyż budowana jest praktycznie od zera. Ciężkie zadanie stoi nie tylko przed zawodniczkami, ale i nowym szkoleniowcem kadry – Jackiem Nawrockim. Najważniejszym zadaniem na ten sezon, biorąc pod uwagę lokatę zajmowaną w światowym rankingu, wydaje się być zbieranie punktów, które pozwolą na jakąkolwiek szansę udziału w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio, zaplanowanego na początek przyszłego roku.

Do gromadzenia jakże cennych oczek będzie kilka okazji. Pierwszą z nich będą Igrzyska Europejskie, które w czerwcu odbędą się w stolicy Azerbejdżanu – Baku. Tam podopieczne Nawrockiego rywalizować będą w grupie A z gospodyniami, Włoszkami, Tunezyjkami, Belgijkami oraz Rumunkami.

Kolejnym wyzwaniem dla naszych pań będą rozgrywki II dywizji World Grand Prix. Tym razem rywalkami  będą Argentynki, Portorykanki, Kanadyjki, Chorwatki, Holenderki, Czeszki  oraz Bułgarki. Sama faza grupowa będzie dla Polek swego rodzaju sprawdzianem, gdyż Final Four rozgrywek odbędzie się w Lublinie, co sprawia, że polskie siatkarki mają w nim zapewniony udział.

Ostatnią, i być może najważniejszą, ale i najtrudniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy rozgrywane na przełomie września i października w Belgi oraz Holandii. W fazie grupowej zmierzymy się z Holandią, Włochami oraz Francją bądź Słowenią.

World Grand Prix (II dywizja)

03.07 – 12.07 – faza grupowa

31.07 – 02.08 – Final Four w Lublinie

Igrzyska Europejskie w Baku

12 – 28 czerwca

Mistrzostwa Europy w Belgii i Holandii

29 września – 4 października

Magda Gurban

 


Komentuj na Facebooku

comments