OMW 2015 na finiszu

fot. OMW

fot. OMW

23. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w siatkówce im. Ryszarda Płockiego powoli zmierzają do decydującej fazy. Przed nami decydujące mecze eliminacyjne (grupowe), które są ostatnią szansą na wywalczenie cennych punktów niezbędnych do utrzymania lub awansu.

WYNIKI I AKTUALNE TABELE OMW 2015 w siatkówce

Przypomnijmy, że do zawodów zgłosiło się, aż 58 zespołów. W rozgrywkach żeńskich występuje 19 drużyn podzielonych na dwie ligi. Mężczyźni mają aż 3 ligi (I liga to 10 drużyn, II to 12 teamów, a III zrzesza 17 ekip). Pierwsze mecze rozegrano w połowie lutego a finały zaplanowano na 13 grudnia.

Zapowiada się zacięta rywalizacja w I lidze pań. Pozostały tylko dwie kolejki spotkań i każda z drużyn potrzebuje punktów.

W rozgrywkach żeńskich o final four walczą 4 zespoły:
– Bombardino (9 pkt i 2 mecze do rozegrania),
– Drukarki (11 pkt i 2 mecze do rozegrania),
– FtR (11 pkt i 0 meczów do rozegrania),
– KRD Elpar (12 pkt i 1 mecz do rozegrania),
– Nazgule (9 pkt i 2 mecze do rozegrania).

Przed spadkiem do 2 ligi bronią się (spada 1 zespół):
– Atomówki (3 pkt i 2 mecze do rozegrania),
– Limonki (5 pkt i 2 mecze do rozegrania),
– TKKF Relaks Oleśnica (4 pkt i 1 mecz do rozegrania).

II liga żeńska zna już zespoły, które zasilą I ligę. Pewne awansu są już MDK Fabryczna, które mają jeszcze do rozegrania jeden mecz a w sześciu swoich dotychczasowych meczach przegrały jedynie seta. Drugim zespołem, który cieszy się już z awansu są EXTREME Team – w całych rozgrywkach dziewczyny przegrały jedynie z MDK-iem a straciły po secie z Wrozas Challenger i KMW Team.

Wszystkie zespoły z I ligi męskiej mają do rozegrania jeszcze 2 kolejki. Spośród 7 drużyn wyłoniona zostanie najlepsza 4, która zagra w półfinałach. Największe szanse zdaje się mieć Bikkoplast (16 pkt). Pozostali kandydaci do final four:
– Drukarze (13 pkt),
– TST Kogeneracja (13 pkt),
– Volley Step by Step (12 pkt),
– XXL Volley (12 pkt),
– FOFF Team (11 pkt),
– Misie (10 pkt).

Pozostałe zespoły bronią się przed spadkiem (Drewno Squad – 6 pkt, Hvezdo Volley – 6 pkt, SMS Olimp Oborniki Śląskie – 4 pkt).

II liga męska podzielona jest na dwie grupy. Zgodnie z systemem rozgrywek do półfinałów awansują po dwa zespoły z każdej grupy. W grupie A w bezpośrednim pojedynku, zapewniającym zwycięzcy awans, zmierzą się Amator Marcinkowice oraz Nowy Dwór (oba zespoły po 9 pkt). W grze o półfinał liczy się również zespół Korki, który ma 8 pkt oraz wygrane nad Marcinkowicami i Nowym Dworem. Grupę B w półfinałach reprezentować będzie Łącznościowiec, który wygrał wszystkie mecze bez straty seta oraz Calcium Kamieniec (9 pkt w 4 meczach).

fot. OMW

fot. OMW

III liga męska to też 2 grupy, z których awansują do II ligi po 2 najlepsze zespoły. Przed nami jeszcze 3 kolejki spotkań. Z grupy A mogą awansować:
– Invictus Wrocław 9 pkt,
– Podmuch Palestyny 8 pkt,
– A my swoje 7 pkt,
– Sirocco 7 pkt,
– Challenger 6 pkt,
– Impuls Wrocław 4 pkt.

W grupie B o awans walczą:
– Giba Volley 10 pkt,
– ZS Elektron 9 pkt,
– Pisiont Groszy 8 pkt,
– Angels Salos 6 pkt,
– Na fali 4 pkt,
– Sportowy Wrocław 4 pkt.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom w Szkole Podstawowej nr 50 oraz zachęcamy do śledzenia rozgrywek zarówno na naszej stronie internetowej jak i na stronie OMW. Tam wyniki meczów sobotnich publikowane są w niedzielę rano a rezultaty meczów niedzielnych od razu po ich zakończeniu.

Opis siatkarskiej rywalizacji w OMW znajdziecie TUTAJ.
Wykaz zespołów oraz podstrony każdej z drużyn znajdują się TUTAJ.
Wyniki poprzednich edycji można znaleźć TUTAJ.

wps omw logo 630


Komentuj na Facebooku

comments