Paweł Papke – nowy prezes PZPS

Paweł Papke, fot. Polskie Radio

Paweł Papke, fot. Polskie Radio

Poniedziałek obfitował w ważne dla polskiej siatkówki wydarzenia. W stolicy Bułgarii odbyło się losowanie grup październikowych ME, natomiast w Warszawie podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej powołany został nowy prezes związku. Stanowisko po Mirosławie Przedpełskim, który złożył rezygnację na początku lutego, obejmie były reprezentant Polski – Paweł Papke. 

Papke to postać bardzo dobrze znana w polskiej siatkówce. W reprezentacji kraju, w której występował w latach 1997 – 2003, rozegrał 149 spotkań. Największe sukcesy reprezentacyjne odnosił w kategoriach juniorskich, zdobywając między innymi Mistrzostwo Świata i Europy.

Kariera klubowa Pawła Papke przez lata związana była z Mostostalem Azoty Kędzierzyn – Koźle. To właśnie z tym klubem reprezentacyjny atakujący pięć razy zdobywał mistrzostwo kraju. Drużyna pod wodzą Waldemara Wspaniałego odnosiła też sukcesy w rozgrywkach międzynarodowych, zajmując trzecią lokatę w rozgrywkach Final Four zarówno Pucharu CEV, jak i siatkarskiej Ligi Mistrzów. Sportową karierę pochodzący ze Starogardu Gdańskiego zawodnik zakończył w 2010 roku zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski ze swoją ówczesną drużyną – Asseco Resovią.

Przed wyborem na stanowisko Prezesa Papke mówił: Siatkówka jest moją pasją, miłością. Polska Siatkówka potrzebuje spokoju i harmonijnej współpracy. Musimy pokazać kontestującym PZPS, że działamy sprawnie, zgodnie z prawem i dynamicznie. Dlatego proponuję zwołanie w drugiej połowie kwietnia br. Kongresu Polskiej Siatkówki z udziałem klubów szczebla centralnego oraz związków wojewódzkich. To będzie forum, które ma zdefiniować wyzwania dla naszej dyscypliny, wypracować mechanizmy gwarantujące rozwój oraz zaproponować zmiany w statucie, które sprawią, że dokument będzie kompletny i wzorcowy”.

Miejmy nadzieję, że nowemu szefowi PZPS uda się wprowadzić w życie plany dotyczące zmian w związku. Zwłaszcza w perspektywie organizacji przez Polskę Mistrzostw Europy mężczyzn w 2017 roku.

Magda Gurban/ pzps

 


Komentuj na Facebooku

comments