Papke znów w sejmie

Paweł Papke, fot. http://wybory.platforma.org/

Paweł Papke, fot. http://wybory.platforma.org/

Paweł Papke – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – ponownie dostał się do sejmu. Nie tylko on będzie w parlamencie przedstawicielem środowiska siatkarskiego.

Obecny prezes PZPS w okręgu olsztyńskim startował z trzeciego miejsca na liście PO, dostał 17376 głosów (6,53 proc. wszystkich), co dało mu drugi wynik w PO oraz bardzo dobry trzeci w całym okręgu.

Do sejmu dostała się też Małgorzata Niemczy, córka trenera Andrzeja Niemczyka. Ona w Łodzi dostała 16564 głosów, co było ósmym wynikiem w okręgu (5,23 proc.), a czwartym na liście PO.

Czwórka we Wrocławiu na liście PO Michał Jaros (prezes fundacji Młoda Gwardia) także będzie kolejną kadencję zasiadał w parlamencie. Dostał czwórkę w PO, a od wyborców 6757 głosów. To dopiero 14. miejsce we Wrocławiu (2,25 proc. głosów) i trzecie wśród kolegów z PO.

Nie dostał się Marcin Prus, ale osiągnął bardzo dobry wynik w Kędzierzynie-Koźlu. 843 krzyżyki (2,65 – czyli więcej od Jarosa) dały mu trzecie miejsce w PO i dziewiąte w całym regionie. A przecież startował dopiero z 21. miejsca.

Teraz czekamy na to, co wymieniona trójka zrobi.


Komentuj na Facebooku

comments