Pewna wygrana „Miedziowych”

fot.ks.cuprum.pl

fot.ks.cuprum.pl

Rozpoczęła się faza play – off siatkarskiej Plus Ligi. Drużyna Cuprum Lubin w swoim pierwszym spotkaniu pewnie pokonała zespół Jastrzębskiego Węgla. Mecz w Lubinie zakończył się trzech partiach. MVP został Szymon Romać – zdobywca aż 24. punktów.

Podopieczni Roberto Piazzy mogą już chyba mówić o jakiejś klątwie. Po raz drugi z rzędu, tym razem na wyjeździe, ulegli zespołowi z Dolnego Śląska. Poprzednie spotkanie obu ekip, które rozegrane zostało jeszcze w ramach fazy zasadniczej lubinianie wygrali po tie – breaku.

Zwycięstwo w Lubinie przybliżyło podopiecznych Gheorghe Cretu do udziału w półfinałach. Aby tego dokonać „Miedziowi” muszą zwyciężyć w jeszcze jednym spotkaniu. Zadanie może okazać się trudne, tym bardziej, iż rywalizacja przenosi się do Jastrzębia – Zdroju. Cuprum udowodniło już jednak, że może pokonać przeciwnika także na jego terenie.

Drugie spotkanie I rundy play – off rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę 28 lutego.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)

Cuprum: Borovnjak (11), Trommel (13), Łomacz (1), Kadziewicz (2), Paszycki (10), Romać (24), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz.

Jastrzębski: Łasko (21), Gierczyński (6), Pajenk (7), Masny (1), Czarnowski (4), Quesque (7), Wojtaszek (libero) oraz Kosok (5), Popiwczak, Malinowski, Filippov.

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments