Piąte miejsce nie dla lubinian

fot.ks.cuprum.pl

fot.ks.cuprum.pl

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali w Kędzierzynie – Koźlu z miejscową ZAKSĄ i tym samym pożegnali się z marzeniami o piątym miejscu w Plus Lidze. Pomimo porażki zespołu znakomity mecz rozegrał Szymon Romać – zdobywca dwudziestu punktów. 

Podopieczni Gheorghe Cretu nie urwali w środowe popołudnie nawet seta swojemu rywalowi. ZAKSA grała bardzo pewnie, wygrywając kolejne partie do 21.,19. i 20. Również w pierwszym spotkaniu obu zespołów, rozegranym 20 marca w Lubinie, ekipa pod wodzą Sebastiana Świderskiego była zdecydowanie lepsza. Mecz zakończył się bowiem zwycięstwem ZAKSY w czterech setach.

Po dwóch porażkach z kędzierzynianami Cuprum powalczy o siódmą lokatę w lidze. Rywalem „Miedziowych” będzie AZS Politechnika Warszawska. ZAKSA rywalizować zaś będzie o piąte miejsce z Transferem Bydgoszcz.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

ZAKSA: Rejno (9), Zagumny (1), Loh (8), Gladyr (10), Kooy (7), van Dijk (11), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz (3), Witczak (3), Zapłacki (2), Ruciak

Cuprum: Borovnjak (3), Trommel (3), Michalski (3), Pashytskyy (7), Romać (20), Łomacz, Rusek (libero) oraz Łapszyński (4)

MVP: Paweł Zatorski (ZAKSA)

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments