Piękna środkowa w Impelu (FILM)

Kristen Dozier (fot. Facebook)

Kristen Dozier (fot. Facebook)

25-letni Amerykanka Kristen Dozier podpisała do końcu roku kontrakt z Impelem Wrocław. To reakcja klubu na poważną kontuzję Moniki Martałek.

Martałek niedawno przeszła operację kolana i czeka ją nawet półroczna przerwa w treningach. W ostatnim meczu z Pałacem Bydgoszcz problem zdrowotny (także z kolanem) miała Makare Wilson, dlatego na środku zagrała Katarzyna Mroczkowska.

W takiej sytuacji wybór padł na Dozier, która już jest we Wrocławiu. We wtorek rozmawiał z nią mój redakcyjny kolega z Gazety Wrocławskiej Kuba Pęczkowicz (wywiad ukaże się w czwartek), ale też sama Amerykanka na swoim twitterze pochwaliła się przeprowadzką zamieszczają zdjęcie butelki coca-coli ZERO z… polską etykietą.

– W obliczu kontuzji Moniki Martałek, którą po zabiegu kolana czeka około sześciomiesięczna rehabilitacja, podpisaliśmy kontrakt z Kristen Dozier. Cieszymy się, że udało nam się podpisać umowę z Kristen, która w przerwie ligowej uczestniczyła w zgrupowaniach reprezentacji USA. Siatkarka ta, podobnie jak Monika,  dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i na pewno pod nieobecność Moniki dobrze ją zastąpi“ – skomentował transfer prezes Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.

Tak Dozier przywitała Polskę na Instagramie :)

Tak Dozier przywitała Polskę na Instagramie

Dozier ostatni sezon spędziła w niemieckiej Bundeslidze, w zespole VfB Suhl. Wcześniej występowała w CV Teneryfa, Hipoel Ironi Kiryat Ata Izrael oraz w Caguas Criollas Portoryko. Grała też oczywiście w lidze uniwersyteckiej za oceanem.

Trudno nam tak na szybko ocenić jej poziom sportowy, ale po zdjęciach widzimy, że z pewnością już jest w czołówce jeśli chodzi o urodę naszych środkowych w lidze. Gdyby analizować tylko to, to takiej zawodniczki we Wrocławiu dawno nie mieliśmy, ale oczywiście ważniejsze jest, jak prezentuje się na parkiecie. Póki co – jeśli zdrowa będzie Makare Wilson – to wróżymy jej jedynie rolę zmienniczki.

O transferze Impel poinformował oficjalnie we wtorek, ale Dozier już w niedzielę na swoim Facebooku poinformowała, że przenosi się do Polski. „Jestem podekscytowana, że dalej mogę realizować swoje marzenia, ale tęsknię za rodziną i moimi drogimi przyjaciółmi, którzy są tak daleko. Następny przystanek Polska!” – napisała.

Kristen Dozier – ur. 01.07.1988 w Waszyngtonie
Pozycja: środkowa bloku
Wzrost: 188cm

Kariera:
2006-2009 The Ohio State University
2010-2011 CV Tenerife
2011 Hipoel Ironi Kiryat Ata Israel
2012 Caguas Criollas Puerto Rico
2012-2013 VfB Suhl

Jeśli ktoś ma duuuużo czasu to TUTAJ znajdzie całe mecze z udziałem Dozier.


Komentuj na Facebooku

comments