Pół kadry Impelówek

grand prix 2013 plakatJak dawniej o reprezentację narodową ocierała się jedynie Joanna Wołosza, tak teraz w kadrze trenera Piotra Makowskiego na World Grand Prix jest aż sześć zawodniczek Impela Wrocław.

Wrocławski zespół ma w reprezentacji trzy z czterech przyjmujących (Konieczna, Sieczka, Polak), dwie środkowe (Kąkolewska i Martałek) oraz atakującą Joannę Kaczor. Do tego można doliczyć też Zuzannę Efimienko, która przecież jest wrocławianką z krwi i kości. Niezły wynik.

Kto ma szansę na grę w pierwszej szóstce? W niedawnym towarzyskim meczu ze Szwajcarią na środku grały Kąkolewska i Martałek, ale to zawodniczki młode i jeśli tylko Tokarska i Efimienko będą zdrowe w formie, to im dajemy większe szanse. Wiek podobny – doświadczenie większe, z tym że Zuza spędziła pół klubowego sezonu na leczeniu kontuzji. Na pozostałych pozycjach rotacja może być duża, chociaż Kaczor będzie musiała pogodzić się raczej z rolą zmienniczki Skowrońskiej-Dolaty.

Można być dumnym, z takich powołań, chociaż z drugiej strony w poprzednim sezonie z wyżej wymienionej szóstki we Wrocławiu grała jedynie Konieczna.

No i na koniec – mamy nadzieję, że wyczerpujące występy w kadrze, które wiążą się z podróżami, nie będą alibi na klubowy sezon. Nikt we Wrocławiu nie wyobraża sobie bowiem niezdobycia medalu.

Pierwszy turniej World Grand Prix 2-3 sierpnia w Brazylii (kadra poniżej). W najbliższy weekend biało-czerwone zagrają dwa sparingi z Niemkami. Ważny to sprawdzian, bo rywal mocny.

Rozgrywające: Milena Radecka (szuka klubu), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio)

Przyjmujące: Karolina Różycka (szuka klubu), Katarzyna Konieczna, Ewelina Sieczka, Patrycja Polak (wszystkie Impel Wrocław)

Środkowe: Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska (obie Impel Wrocław), Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot), Maja Tokarska (Igor Gorgonzola Novara)

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku), Joanna Kaczor (Impel Wrocław)

Libero: Paulina Maj (Muszynianka Muszyna), Krystyna Strasz (Tauron Dąbrowa Górnicza).

Terminarz najbliższych spotkań reprezentacji Polski siatkarek:

27 i 28 lipca – Niemcy – Polska (w Berlinie)

2-4 sierpnia – turniej w Brazylii
2.08 – Brazylia
3.08 – USA
4.08 – Rosja

9-11 sierpnia – turniej w Polsce (Płock)
9.08 – Kazachstan
10.08 – Niemcy
11.08 – Japonia

16-18 sierpnia – turniej w Chinach
16.08 – Serbia
17.08 – Chiny
18.08 – Argentyna


Komentuj na Facebooku

comments