Połfinał II ligi w Wałbrzychu

Hala Widowiskowo-Sportowa AQUA ZDRÓJ (fot. http://aqua-zdroj.pl/)

Hala Widowiskowo-Sportowa AQUA ZDRÓJ (fot. http://aqua-zdroj.pl/)

Victoria PWSZ Wałbrzych będzie gospodarzem turnieju półfinałowego o awans do I ligi mężczyzn. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 2-4 maja.

O awans do dalszej fazy powalczą cztery zespoły: Victoria Wałbrzych, STS Olimpia Sulęcin, KS Morze Bałtyk Szczecin oraz Gwardia Wrocław. Ci ostatni również złożyli ofertę na organizację półfinału, ale propozycja wałbrzyszan zyskała większe poparcie w oczach PZPS. Za klubem spod Chełmca przemawia przede wszystkim nowoczesny, mieszczący 2000 widzów kompleks sportowy Aqua Zdrój.

Jeszcze przez ogłoszeniem wyników pytaliśmy prezesa Gwardii Mariusza Żebrowskiego o możliwość wygrania konkursu.

 – Tak naprawdę trudno oszacować nasze szanse, bo nie wiadomo, jakie oferty złożyły inne kluby. Natomiast naszą propozycję mogę ocenić jako korzystną zarówno dla PZPS jak i innych uczestników.  Zaproponowaliśmy dobrą bazę hotelową, treningową i żywieniową dla wszystkich zawodników. W dodatku nie chcemy ograniczać turnieju tylko do kwestii sportowych, dlatego zamierzamy wykorzystać ciekawą ofertę turystyczną miasta. Zespoły będą miały możliwość zobaczenia Wrocławia – Rynku, Ostrowa Tumskiego, licznych fontann. Organizacja kosztowałaby nas kilkanaście tysięcy złotych i jestem pewien, że podołalibyśmy temu przedsięwzięciu – powiedział.

Teraz wiemy już, że miastem goszczącym turniej będzie Wałbrzych. Paradoksalnie to całkiem dobre rozwiązanie dla gwardzistów. Choć nigdy nie wiodło im się tam zbyt dobrze (w tym sezonie 3:1 i 3:0 dla Victorii PWSZ), to jednak znają już nieco halę, czego nie można powiedzieć o ekipach ze Szczecina i Sulęcina.  Każdy medal ma jednak dwie strony. Ułatwieniem dla zespołów z województw lubuskiego i zachodniopomorskiego może być fakt, że same na co dzień grają w sporych obiektach, o wiele większych niż wrocławska hala przy ul. Krupniczej. W takim razie podpieczonym Piotra Lebiody nie pozostaje nic innego, jak dobrze przepracować najbliższe dwa tygodnie i wykorzystać wcześniej zdobyte doświadczenia, które mogą okazać się zbawienne.

Terminarz spotkań:

2.05.  STS Olimpia Sulęcin  – Gwardia Wrocław, KS Morze Bałtyk Szczecin  – Victoria PWSZ Wałbrzych

3.05. Gwardia Wrocław  – Victoria PWSZ Wałbrzych, STS Olimpia Sulęcin  – KS Morze Bałtyk Szczecin

4.05. KS Morze Bałtyk Szczecin  – Gwardia Wrocław, Victoria PWSZ Wałbrzych  – STS Olimpia Sulęcin

Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie drużyny.

Agata Udała


Komentuj na Facebooku

comments