Kadetki walczą o finał MP

Dziś kadetki Impela Wrocław rozpoczynają półfinałowy turniej o awans do finałów mistrzostw Polski. Sprzyjać ma im hala, bo rywalizacja toczyć się będzie na ich parkiecie przy ul. Krupniczej we Wrocławiu. Pierwszy mecz rozegrają o godz. 16. Wstęp wolny.

Drużyna prowadzona przez duet Andrzej Krowiak – Aneta Walasek w ćwierćfinale rozgrywanym w połowie marca w Lubsku pokonała kolejny 3:0 MMKS Kędzierzyn-Koźle, 3:1 MKS Dąbrowę Górniczą, 3:0 Piątkę Turek oraz 3:0 lokalnego rywala z Dolnego Śląska Olimpie Jawor.

– Niektóre mecze były dla nas wyzwaniem, ponieważ na co dzień nasza ekipa nie trenuje razem. Część z nas gra także w drużynie młodziczek i juniorek. Każdy taki turniej to dla nas szansa do zgrania, co – mam nadzieję – zaprocentuje już niedługo. Już na tym turnieju nasza gra z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej – skomentowała turniej na łamach Gazety Wrocławskiej Sonia Flendrich, kapitan kadetek Impela.

Rywalami wrocławianek będą teraz ekipy z Rumii, Konstantynowa Łódzkiego oraz Łodzi. Gramy systetem każdy z każdym a do finałów awansują po dwa najlepsze kluby. Impelki nie są bez szans. Zresztą gdy spojrzymi na pozostałe turnieje półfinałowe, to miały całkiem udane losowanie. Na przykład w Legionovie w tym samym czasie rywalizaować będą ze sobą: miejscovia Legionovia, Pałac Bydgoszcz oraz Zorza Wodzisław Śląski. Ciekawie będzie też w Gdańsku, gdzie Gedania podejmować będzie Spartę Warszawa, BKS Bielsko-Biała oraz Dąbrowaę Górniczą (z którą Impel wygrał w 1/4).

Czwart turniej 1/2 rozgrywany będzie w Rzeszowie (Developres Rzeszów, TPS Lublin, UKS SMS Warszawa oraz VEGA MOSiR Stalowa Wola).

Tak czy inaczej warto chociaż na chwilę zajrzeć w weekend na Krupniczą. Będzie ciekawie.
Poniżej prezentujemy dokładny terminarz wrocławskie turnieju 1/2 mistrzostw Polski kadetek. Zachęcamy też do odwiedzenia i polubienia na Facebooku profilu młodzieżowych mistrzostw Polski w siatkówce (KLIKNIJ) .

Wrocławianki przystąpią do batalii o finał prawdopodobnie w składzie, który zwycięsko wyszedł z potyczki ćwierćfinałowej. Jeśli coś się zmieni, to doprwy niewiele. A zatem (opis do poniższego zdjęcia):

Górny rząd: Trenerzy – Andrzej Krowiak, Aneta Walasek; Impelki: Julia Marcyjanik przyjmująca, Julia Szczurowska atakująca, Magdalena Ociepa środkowa, Łucja Kuriata środkowa, Paulina Kruszewska rozgrywająca, Alicja Olesiewicz środkowa, oraz trener juniorek Rafał Błaszczyk i Dyrektor Fundacji Młoda Gwardia – Dariusz Gintowt
Dolny rząd: Magdalena Nowak przyjmująca, Sonia Flendrich przyjmująca, Magdalena Antoniak rozgrywająca, Aleksandra Dutkiewicz rozgrywająca, Dominika Gierus przyjmująca/atakująca, Karolina Pancewicz libero,
Leżą: Sandra Świętoń atakująca, Katarzyna Gulik libero
U góry od lewej: Andrzej Krowiak, Aneta Walasek (trenerzy).

Kadetki Impel Wrocław 2016 (fot. Impel Wrocław, materiały prasowe)

Kadetki Impela Wrocław, marzec 2016 (fot. Impel Wrocław, materiały prasowe)

1/2 MP kadetek (Wrocław 2016) – terminarz

Piątek (1.04)
Godz. 16: Impel Wrocław – SAPS Rumia;
godz. 18: Abis SP-64 Budowlani Łódź -UKS Lider Konstantynów Łódzki

Sobota (2.04)
Godz. 15: SAPS Rumia – Abis SP 4 Budowlani Łódź;
godz. 17: Impel Wrocław – UKS Lider Konstantynów Łódzki

Niedziela (3.04)
Godz. 10: UKS Lider Konstantynów Łódzki – SAPS Rumia;
godz. 12 Impel Wrocław- Abis SP 64 Budowlani Łódź.


Komentuj na Facebooku

comments