Lotos Trefl nie obroni PP (FILM, ZDJĘCIA)

Pierwszym ćwierćfinalistą PP 2016 została ZAKSA, fot. Aleksandra Twardowska

Pierwszym półfinalistą PP 2016 została ZAKSA, fot. Aleksandra Twardowska

Półfinał Pucharu Polski: ZAKSA Kędrzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:16). Lotos Trefl nie obroni Pucharu Polski Siatkarzy. Z ZAKSĄ walczył jak równy z równym tylko przez dwa sety. Potem opadł z sił. Andrea Anastasi i jego siatkarze wracają do Trójmiasta.

Zdecydowanie lepiej mecz zaczęła ZAKSA, która prowadziła 7:2, a na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Lotos Trefl pomału jednak odrabiał straty i wkrótce mieliśmy remis 14:14. Potem gra toczyła się punkt za punkt. Przy wyniku 22:22 dwa oczka zdobyli Kędzierzynie, przy czym drugie to był atak w połowę siatki Mateusza Miki. ZAKSA miała piłkę setową. Akcja poszła do Bartosza Gawryszewskiego, a ten zaatakował w aut. Gdańszczanie poprosili o videoweryfikację i okazało się, że punkt przysługuje jednak im – przegrywali tylko 23:24. Kędzierzyn jednak kolejnej szansy nie zmarnował i wyszedł na prowadzenie 1:0.

YouTube Preview Image

Na pierwszej przerwie technicznej w drugiej partii też prowadziła ZASKA 8:7 po tym jak Toniutti zablokował Mikę. Chwilę wcześniej drużyna De Giorgiego miała dwa oczka straty. Błyskawicznie się to zmieniało, chociaż nikt nie potrafił wywalczyć sobie większej przewagi. W pewnym momencie Lotos miał dwa oczka więcej, ale wtedy serię udanych akcji przeprowadziła ZAKSA i wyszła na prowadzenie 14:11, a potem 16:12. Świetne funkcjonował zwłaszcza blok drużyny z opolskiego. Zbytnio nie pomógł nawet wzięty chwilę wcześniej przez Anastasiego czas. Chwilę potem jego drużyna doszła jednak rywali (18:19), ale ZAKSA obroniła się dwoma blokami, a potem jeszcze asem Gladyra.

Trzeci set od pierwszej przerwy technicznej był już jednostronnym widowiskiem. Kędzierzynianie kontrolowali grę już do końca, wygrali do 16 i tym samym zameldowali się w finale.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA: Tillie (6), Konarski (12), Gladyr (7), Wiśniewski (8), Deroo (11), Toniutti (4), Zatorski (libero) oraz Rejno, Semeniuk
Lotos Trefl: Grzyb (5), Falaschi (1), Schwarz (6), Gawryszewski (7), Troy (11), Mika (2), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz (6), Ratajczak (1), Hebda (3), Dębski