PŚ: Polska – Rosja 3:1!

Bartosz Kurek (fot. CEV)

Polska pokonała Rosję 3:1 w drugim meczu rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata. MVP spotkania – podobnie jak w pojedynku z Tunezją – został Bartosz Kurek.

Łatwo nie było, ale nasi znów pokazali charakter, chociaż zaczęli od… frajerstwa. W pierwszym secie prowadzili 24:20, by jednak przegrać na przewagi. Potem było już lepiej, chociaż w czwartej partii musieli przetrwać niezłą grę nerwów. Na drugiej przerwie technicznej było 16:13 dla Sbornej, no ale wiadomo, że w siatkówkę na poważnie gra się od 20 punktów. Właśnie od remisu 20:20 nasi zaczęli zdobywać przewagę. Przy ostatniej akcji Rosja poprosiła oczywiście o sprawdzenie, ale i ono wypadło na naszą korzyść. Po kolejnej w tym roku porażce nasi sąsiedzi chyba nabawią się kompleksu Polski…

Jutro, w czwartek spotkanie z Argentyną. Niby nieco łatwiejsze, ale nie można tracić czujności.

Polska – Rosja 3:1 (26:28, 27:25, 25:19, 25:22)

MVP: Bartosz Kurek

Polska: Kurek 25, Buszek 13, Bieniek 13, Nowakowski 5, Mika 2, Łomacz, Zatorski (libero) oraz Konarski 1, Drzyzga 1 i Możdżonek.

Rosja: Muserskiy 20, Mikhaylov 12, Volvich 8, Tetyuhin 8, Butko 6, Vlasov 4, Obmochaev (libero) oraz Kurkaev 2, Ilinykh 1, Grankin, Sivozhelez i Ianutov (libero).