Polsko-rosyjskie starcie, czyli VIII Edycja Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu

W ubiegłym roku swoje ręce odcisnął
m.in. Sebastian Świderski
(fot. alejagwiazd.eu)
Rewanż za Montreal 1976, czyli mecz Polska-ZSRR, pojedynek seniorskich zespołów Polski i Rosji oraz – jak zawsze – odsłonięcie nowych siatkarskich gwiazd, to największe atrakcje VIII edycji Alei Gwiazd Siatkówki, która odbędzie się w Miliczu 20 maja.
Milicz znany była dawniej z karpia. Takiej ryby. Od kilku lat rozsławia go również siatkówka. Podobnie będzie i w tym roku, bo Aleja Gwiazd Siatkówki zapowiada się niezwykle emocjonująco.
Wszystko zacznie się o godz. 15.00 na milickim Ryku, gdzie przeniesiono Aleję Gwiazd. Tam odsłonięte zostaną nowe gwiazdy: firmy Alfa-Star, Dawida Murka, Krzysztofa Ignaczaka, pośmiertna Agaty Mróz-Olszewskiej, Vladimira Kondra i Józefy Ledwig. Młodszym fanom siatkówki warto zapewne przybliżyć dwie ostatnie postaci.  Ledwig to dwukrotna brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich (1964 Tokio i 1968 Meksyk) i mistrzostw świata (1962). Dwa razy zdobywała wicemistrzostwo Europy (1963 i 1967), trzy – mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków, w której grała przez 20 lat.
Kondra to siatkarz, który z reprezentacją ZSRR zdobył trzy medale olimpijskie: złoto w Moskwie (1980), srebro w Montrealu (1976) i brąz w Monachium (1972). Do Milicza zawita z okazji meczu Polska – ZSRR, który ma być rewanżem właśnie za kanadyjski finał igrzysk. Wtedy to Polacy ograli faworyzowany zespół Związku Radzieckiego i sięgnęli po złoto.
Oprócz Kondry zagrają na parkiecie pojawią się Zaytsev, Savin, Dorokhov, Ermilov, Shkurikhin, Selivanov,  Moliboga. Po stronie polskiej zobaczymy Boska, Rybaczewskiego, Skorka, Sadalskiego, Gościniaka, Zarzyckiego, Karbarza, Wójtowicza, Bebela, Stefańskiego, Czaję. Będzie się działo.

To o 16.30. O 18.00 na boisko wyjdą „współczesne” zespoły Polski i Rosji. Będzie to jednocześnie pierwszy oficjalny mecz naszych siatkarze pod wodzą Andrei Anastasiego. Następnego dnia oba zespoły spotkają się ze sobą ponownie, tym razem w hali w Twardogórze. Bilety na to spotkanie można kupić w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Kosztują 50, 60 i 70 zł, ale podobno rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Bilet na imprezę w Miliczu kosztują tyle samo. Można je rezerwować od poniedziałku do piątku między 8.00 a 15.00 pod numerem telefonu 516 048 988. Po rezerwacji należy w ciągu trzech dni dokonać wpłaty na konto OSiR-u w Miliczu (56-300 Milicz, ul. Powstańców Wlkp. 5, nr konta: 38 9582 0000 2000 0021 6704 0001 tytułem: numer rezerwacji uzyskany telefonicznie). W innym przypadku zostanie ona anulowana.

Pierwsza Aleja Gwiazd odbyła się w 2003 roku. Jej inicjatorem byli Władysław Pałaszewski, Maciej Jarosz, Sławomir Jachimowski i Paweł Wachowiak.

Więcej przeczytasz na oficjalnej stronie Alei Gwiazd Siatkówki.

JG

Komentuj na Facebooku

comments