Pracowity sezon siatkarzy Antigi

Polska - Brazylia, fot.fivb.org

Polska – Brazylia, fot.fivb.org

Rozgrywki klubowe w Polsce dobiegły końca. Znamy już wszystkich medalistów Plus Ligi. Mistrzem kraju została ekipa Asseco Resovii, która w finałowym starciu pokonała Lotos Trefl Gdańsk. Brązowe krążki wywalczyli natomiast zawodnicy z Bełchatowa. Siatkarze nie mają jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek. Pod koniec maja rusza bowiem sezon reprezentacyjny, w którym polską kadrę czeka kilka bardzo ważnych i trudnych imprez. 

Mistrzowie Świata sezon zainaugurują już 28 maja spotkaniem z reprezentacją Rosji w ramach Ligi Światowej. Od 27 kwietnia trwa zgrupowanie w Spale. Od początku z trenerem Antigą przebywa na na nim dziesięciu zawodników spośród szerokiej kadry powołanej przez szkoleniowca właśnie na rozgrywki LŚ. W ośrodku COS w Spale przebywa już między innymi Bartosz Kurek, który powraca do gry w drużynie narodowej na nowej pozycji – atakującego oraz Jakub Jarosz, Paweł Zatorski, a także dwaj gracze lubińskiego Cuprum – Szymon Romać i Grzegorz Łomacz. W poniedziałek 11 maja do kadry dołączą Marcin Możdżonek, Michał Kubiak, Dawid Konarski i Rafał Buszek.

 Oprócz Ligi Światowej reprezentanci Polski zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 22 -24 sierpnia odbędzie się w Toruniu. Przeciwnikami podopiecznych Antigi będą drużyny Iranu, Japonii i Francji. Dwa tygodnie później Mistrzów Świata czeka chyba najbardziej wyczerpująca impreza sezonu – trwający od 8 do 23 września Puchar Świata rozgrywany w Japonii. Jest to jednak bardzo ważny, z perspektywy zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio, turniej. Zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc zagwarantuje Polakom bilety do Brazylii.

Niedługo po powrocie z Kraju Kwitnącej Wiśni naszą kadrę czeka kolejny ważny i trudny turniej. 9 października na włoskich i bułgarskich parkietach rozpoczną się Mistrzostwa Europy.

Liga Światowa

 28 – 29 maja

Polska – Rosja

5 – 6 czerwca

Polska – Iran

12 – 13 czerwca

USA – Polska

19 – 20 czerwca

Rosja – Polska

26 i 28 czerwca

Iran – Polska

3 – 4 lipca

Polska – Iran

19 lipca

finał

Memoriał Wagnera

22 sierpnia

Polska – Japonia

23 sierpnia

Polska – Iran

24 sierpnia

Polska – Francja

Puchar Świata (Japonia)

8-23 września

Mistrzostwa Europy (Włochy i Bułgaria)

9 października

Polska – Belgia

10 października

Polska – Słowenia/Portugalia

11 października

Białoruś – Polska

14 października

ćwierćfinały

17 października

półfinały

18 października

finał i mecz o 3. miejsce

Magda Gurban


Komentuj na Facebooku

comments